Zdravotní reforma musí projít sněmovnou v červnu, pohrozil VV Šťastný

27.05.2011 23:22

Premiér Petr Nečas tlačí na Věci veřejné, aby podpořily zdravotnickou reformu. Pokud tak neučiní, ve vládě končí. Předseda zdravotnického výboru sněmovny Boris Šťastný (ODS) v pořadu ČT Události, komentáře sdělil, že reforma musí být prohlasována ve sněmovně do konce června.

Zdravotní reforma musí projít sněmovnou v červnu, pohrozil VV Šťastný
reklama

Věci veřejné nesouhlasí s tím, aby pacienti platili za amalgámové plomby. „Nepovažujeme amalgámové plomby za nadstandardní péči," uvedl v pořadu poslanec Petr Skokan (VV)  a dodal, že by se jednání měla zúčastnit i lékařská komora. VV podle něj také žádají analýzu, kolik si lidé platí za zdravotní péči v Evropské unii.

Boris Šťastný věří, že Věci veřejné změní své stanovisko a neumí si představit, že by se vláda kvůli této rozepři rozpadla. Rozhodně popírá, že by se Nečas chtěl Věcí veřejných zbavit a neshody okolo zdravotní reformy využil jako záminku. Dále dodal, že díky zpoplatněným zubním plombám se dají ušetřit stamiliony korun.

Čtěte také:

Jdou si po krku každý týden. John se směje výhrůžkám Nečase

Marková (KSČM): Zdravotní reforma má jen vytáhnout peníze z kapes lidí 

Ministr Heger: Reforma se stává realitou 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

17:41 Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

Nepříjemné překvapení dnes ráno čekalo na prodejce a zákazníky, kteří přišli na pražské bleší trhy v…