Zdraží bydlení, potraviny, energie... Zdraží úplně vše. Konec EU! Tomský složil hlavu do dlaní

26.07.2021 19:36

Konzervativní komentátor Alexandr Tomský sleduje plány EU na zezelenání ekonomiky a na mysl se mu dostává jedna otázka: Zničí plány EU svobodu Evropanů?

Zdraží bydlení, potraviny, energie... Zdraží úplně vše. Konec EU! Tomský složil hlavu do dlaní
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský na besedě v Ostravě

Alexandr Tomský v textu po Novinky.cz kroutil hlavou nad tím, co Západ v posledních letech prosazuje, ať už jde o LGBT ideologii, nebo o ideologii zelenou. Normální lidé nad tím podle Tomského kroutí hlavou.

Tomský k tomu poznamenal, že tyto plány povedou ke zchudnutí Evropanů.

„Poprvé od svého založení má Unie v programu zchudnutí Evropanů, dokonce se tím ani netají. Podle týdeníku The Economist, který cituje nadšené eurokraty, není „Zelený úděl” nic menšího než bolestivá revoluce, která zásadně změní životní styl Evropanů, zajistí EU místo ve světě (zřejmě čestné) a účel na jednu generaci,“ poznamenal Tomský.

Publicista k tomu poznamenává, že to není poprvé, co nějaký nápad EU přinesl problémy. Myšlenka společného trhu je podle něj v jádru dobrá, ale EU ve jménu volného trhu přijímá tolik regulací, že její konkurenceschopnost v celosvětovém měřítku klesá.

Pokud jde o myšlenku společné evropské měny, o jejích nevýhodách podle Tomského vědí své státy jižního křídla EU.

Zelené plány by podle Tomského mohly EU zničit. Tato zelená revoluce povede k dalšímu zdražování bydlení, ke zdržování potravin, energií, zkrátka a dobře, ke zdražování všeho.

„Vzhledem k nedostatku vzácných i méně vzácných kovů do baterií bude výroba elektrických aut stále nákladnější. Jeden anglický inženýr vypočítal veškeré náklady na nedostižnou elektrifikaci domácností a aut a nechápavě poznamenal, že drastické snížení životní úrovně nedává smysl, vždyť Británie vypouští pouze jedno procento světových emisí. Zřejmě nepochopil, že puritáni zeleného údělu hodlají především snížit spotřebu, neřestný konzum a svobodný životní styl Evropanů,“ varoval Tomský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …