Česká republika je podle Přísahy na hraně ekonomického kolapsu, a to proto, že Fialova vláda v honbě za vyššími daňovými příjmy z DPH uměle navyšuje ceny energií, což způsobilo plošný růst spotřebitelských cen. Vyšší ceny tak znamenají vyšší výběr DPH, a právě na tom současná vláda podle hnutí Přísaha cynicky profituje.
„Obyčejní lidé platí za každou položku v obchodě víc. Ne proto, že by šlo o přirozený vývoj trhu, ale kvůli vládním zásahům, které uměle zvyšují ceny energií. A zatímco občané se topí v dluzích, stát inkasuje více na daních. To není ekonomická strategie, to je státem řízená lichva,“ říká předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta v tiskové zprávě, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Makarovič