Že Clintonová prohrála volby jen kvůli Rusům? To je hodně velký nesmysl, kroutí hlavou komentátor

07.01.2017 18:07

Americké bezpečnostní složky tvrdí, že ruské kybernetické útoky ovlivnily volby. Teoreticky by se dalo říct, že Rusové zařídili prohru Hillary Clintonové a výhru Donalda Trumpa. Podle Viliama Bucherta je to nesmyslná sci-fi. V komentáři pro server Reflex.cz vysvětluje proč. Současně varuje, že pro samou Hillary Clintonovou nevidíme jedno opravdu velké nebezpečí...

Že Clintonová prohrála volby jen kvůli Rusům? To je hodně velký nesmysl, kroutí hlavou komentátor
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

Americké bezpečnostní složky zveřejnily část zprávy na téma: ruské hackerské útoky v USA. První slabinou je, že zprávu nezveřejnily celou. Z celkem 50 stránek je veřejnosti přístupných jen 14, takže se toho vlastně stejně moc nedozvíme. Ve volně přístupné části se píše, že Rusové útočili na Hillary, když se zdálo, že vyhraje. Ale kdyby předvolební průzkumy přály Donaldu Trumpovi, mohli Rusové poškodit i jeho. Ve zprávě se totiž tvrdí, že byli napadeni jak demokraté, tak republikáni.

Rozhodně prý nelze tvrdit, že Clintonová prohrála volby kvůli Rusům. „Jako sci-fi dobré, jako popis reálných pohybů na americké volební, politické, ekonomické a sociální scéně, které ve skutečnosti vedly ke zvolení Trumpa, přitažené za vlasy... Tvrdit ale, že Clintonové prohráli (a Trumpovi vyhráli) volby Rusové, je nesmysl. Prohrála si je Clintonová sama svojí nepředstíranou nadřazeností a neschopností oslovit celé vrstvy voličů. Vyhrát jí to měla elita z měst, nestalo se. Dále Hispánci, nestalo se. Nepřidali se tolik ani Afroameričané, a dokonce ani ženy, o kterých se to také tvrdilo. Za to všechno asi mohou ruští hackeři…,“ napsal Buchert.

Celý komentář naleznete zde.

To však nemění nic na tom, že k hackerským útokům opravdu došlo, dochází a docházet bude. Naše civilizace je přitom stále víc závislá na technologiích. Řada lidí se bez mobilního telefonu cítí jako bez ruky. Na moderních technologiích stojí naše obranné systémy i energetické sítě a právě toho hackeři využívají. Právě to nás podle komentátora osudově ohrožuje. Stejně nebezpečný byl údajně i krok Edwarda Snowdena, který světu odhalil práci Národní bezpečnostní agentury (NSA). A zatímco před ruskými hackery západní média varovala, Snowdenův čin řada z nich nesmyslně oslavovala, upozornil Buchert.

„Že se Rusko, Čína a další státy snažily nějak ovlivnit, třeba i kybernetickými útoky, americké prezidentské volby, bylo očekávané a překvapením by byl spíše opak. To samé se bude opakovat letos ve Francii či v Německu. Něco podobného ale dělá jinde i Amerika a další západní země. Je to součást dnešního politického a velmocenského boje,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

7:19 Uspoříte ročně aspoň 60 tisíc? Raději začněte. Radikálně zdraží energie. Tohle se valí z EU, varuje ekonom

Ekonom Lukáš Kovanda varuje před potenciální ekonomickou katastrofou, která se dotkne každého Čecha.…