Ze Šlachty si udělali legraci. Autorka: Kniha není o něm a nebude před volbami

04.10.2021 11:31 | Rozhovor

Kniha namířená proti Robertu Šlachtovi? Ne, je o 90. letech a vyjde až po volbách, odmítá autorka Marie Formáčková. „Robert Šlachta se objevuje v jednom z příběhů, který vypráví jeho bývalý kolega. Je úsměvné, že zrovna on, emeritní elitní vyšetřovatel, si neověří informace a reaguje na základě domněnek,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz známá autorka. Její favorité do voleb? Vlastně favoritky: Jana Bobošíková a Hana Lipovská, obě lídryně VOLNÉHO bloku.

Ze Šlachty si udělali legraci. Autorka: Kniha není o něm a nebude před volbami
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Marie Formáčková v pořadu Face to Face

Lídr Přísahy Robert Šlachta oznámil, že jste proti němu napsala knihu. Jak to s ní vypadá?

Mám pocit, že si z pana Šlachty někdo udělal legraci. Kniha není o něm a ani nevyjde před volbami. Nic takového nikdy v plánu nebylo, navíc kniha je o justičních omylech, na jejichž základě byli odsouzeni nevinní lidé. Robert Šlachta se objevuje v jednom z příběhů, který vypráví jeho bývalý kolega. Je úsměvné, že zrovna on, emeritní elitní vyšetřovatel, si neověří informace a reaguje na základě domněnek.

Co vás k tomu vedlo, že jste se dala do knihy na toto téma?

Není to poprvé, co se podobnému tématu věnuji, už v devadesátých letech jsem napsala knížku Sametová špína s Johnem Bokem a Přemyslem Vachalovským, následovala kniha s Miroslavem Provodem a Karlem Srbou. Navíc jsem léta učila ve vězení, takže téma spravedlnosti mě hodně zajímá. Dovedu si představit, co nespravedlivé odsouzení udělá s člověkem, s jeho osudem a rodinou. Knížka, v níž se vše vysvětlí, je pak jakousi satisfakcí. Vím, že všichni jsme omylní, jsme jenom lidé, ale když se mýlí soudci a vyšetřovatelé, mívá to fatální následky.

Za dveřmi jsou volby, víte, koho budete volit?

Pravidelně volím osobnosti a tentokrát mám dvě favoritky. Jednak Janu Bobošíkovou, se kterou jsem spolupracovala na dvou jejích knihách, a tak dobře znám její názory i její výstupy v Evropském parlamentu, když byla europoslankyní. Její názory jsou konstantní a hlavně jí jde o naši zemi, a to je pro mne zásadní. Druhou mojí favoritkou je Hana Lipovská, která mě velmi překvapila svojí odvahou, přehledem a charakterem. Tyto dvě dámy bych ráda v Parlamentu viděla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…