Ze Zemanových věrných budou poradci

27. 2. 2014 7:31

Prezident Miloš Zeman tvoří analytický tým Hradu a zve si do něj své věrné. Podle MF Dnes míří do společenství poradců Miloše Zemana ministři Rusnokovy vlády i lidé spojení se SPOZ. Do sboru poradců míří například Kohout, Cienciala nebo Galuška.

Ze Zemanových věrných budou poradci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vláda premiéra Rusnoka podruhé zasedala

Ti lidé, kteří Miloši Zemanovi v minulosti pomohli, budou nyní odměněni funkcí externího poradce prezidenta. Podle zjištění MF Dnes si Miloš Zeman tvoří analytický odbor, který připravuje podklady pro jednání a vystupování prezidenta. Dále analyzuje informace ze sněmovny, Senátu i vlády.

Šéfem celého odboru se prý stane Radek Augustin, bývalý místopředseda SPOZ a exředitel Úřadu vlády za premiéra Rusnoka. MF Dnes uvádí, že propojení Hradu a ruského ropného gigantu Lukoil bude těsnější, protože mezi poradce se zařadí vedle šéfporadce Martina Nejedlého i jednatel firmy Lukoil Aviation Czech Pavel Galuška. „Odchod z Lukoil Aviation Czech? Nevidím k tomu důvod, na Hradě budu jen jako externí zaměstnanec a tyto dvě funkce lze skloubit,“ řekl Galuška ke svému případnému odchodu z vedení společnosti.

Prezidentovi budou radit například exministr obrany Vlastimil Picek a také bývalý šéf diplomacie Jan Kohout a exministr průmyslu Jiří Cienciala. Podle MF Dnes těmto lidem místo na Hradě může pomoci i ve vlastním byznysu. Deník zjistil, že Hrad jedná i s dalšími exministry a všichni by měli nastoupit jako poradci do analytického odboru.

Na Pražský hrad údajně míří i tiskový mluvčí SPOZ Vladimír Kruliš. Ten by měl nastoupit do protokolárního odboru. I on spolupracoval se Zemanem v prezidentské kampani, a zejména pak s kancléřem Vratislavem Mynářem.

Přátelé a loajální spolupracovníci dostanou od prezidenta reprezentativní kanceláře na Hradě. Zatím prý není jasné, jakou finanční odměnu poradci dostanou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magor! Foldyna tvrdě zasáhl Václava Moravce kvůli Rusku

13:01 Magor! Foldyna tvrdě zasáhl Václava Moravce kvůli Rusku

Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna se na svém facebookovém profilu vrátil k pořadu Otázky Václava Mor…