Ze sobotních zápisků aktivisty Peszynského: Chlap mě poznal v tramvaji a začal mi nadávat. Už to začalo. Temná předzvěst naší budoucnosti...

7.2.2016 9:40 dop.

Svolavatel včerejší demonstrace na podporu premiéra Bohuslava Sobotky, aktivista Pražského Majdanu Tomasz Peszynski, si jako do poznámkového bloku zapisoval na facebookový profil své zážitky poté, co se vydal do pražských ulic. Kupodivu jsou psány v dost pesimistickém tónu.

Ze sobotních zápisků aktivisty Peszynského: Chlap mě poznal v tramvaji a začal mi nadávat. Už to začalo. Temná předzvěst naší budoucnosti...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu

První dojem jej zřejmě zklamal: „Jsem ve městě ... skupinky nácků v ulicích (((,“ posteskl si. O něco později si pak zapsal: „Už to začalo ... akci rozjíždí Bartoš ... skandují kalašnikov kalašnikov.“

Potkala jej i jedna nepříjemnost ve vozidle pražské městské dopravy: „Chlap mě poznal v tramvaji a začal mi nadávat do Ukrajinců,“ přidal další špatnou zkušenost.

Také další post nevyzněl nijak optimisticky: „Co se dnes děje zatím v Praze, je temná předzvěst naší budoucnosti... Je třeba se tomu postavit,“ uvedl.

Zase jsme se přiblížili Donbasu

Opět o něco později pak připsal, že v Praze jsme byli svědky fašistického teroru. To, že se na demonstraci, na níž promluvil pravicový radikál Adam B. Bartoš, objevily střelné zbraně, okomentoval tím, že jsme se „zase více přiblížili Donbasu. Takhle to dál nejde. Lidé, vzpamatujte se,“ apeloval.

A napsal také, co jej včera nejvíce naštvalo: „Náckové, vlajky Novoruska, střelné zbraně ... omlouvám se, že to pořád postuju, ale já se z toho nemohu vzpamatovat ... řítíme se do zatracené propasti ... jsem v šoku ... A tak to dopadá, když si prezident bere do úst kalašnikova...,“ dodal.

Rejžek si spletl demonstrace

Sdílel také post uživatele Marek Skarpa, který si neodpustil jedovatou poznámku na adresu protiimigrantských demonstrantů: „Demonstranti na Hradčanském náměstí právě narušili reportáž České televize skandováním ‚Vysíláte špínu‘, přestože šlo o informaci o jejich vlastní demonstraci.“

Peszynski přidal také fotku jednoho z mužských demonstrantů a připsal k tomu: „Zemanův nejvěrnější fanoušek se zmýlil o jednu demonstraci vpravo.“ K tomuto postu připsal známý kritik a publicista Jan Rejžek: „To je v pytli. Já se zase včera omylem ocitl místo účasti na protináckovský demonstraci v masopustním vinohradským průvodu a skončil na Míráku, kde zpívala maškara Přenosilová!“

Celé znění vybraných včerejších příspěvků Tomasze Peszynského na jeho facebookovém profilu:

jsem ve meste..skupinky nacku v ulicich (((

uz tonzacal...akci rozjizdi bartos..skanduji kalasnikov kalasnikov

ok chlap me poznal v tramvaji a zacal mi nadavat do ukraincu

co se dnes deje zatim v praze je temna predzvest nasi budoucnosti...je treba se tomu postavit

Přátelé dnes jsme byli svědky fašistického teroru..v Praze.. tak to ne!

Opakuji znova.. střelné zbraně na Bartošově demonstraci..Zase jsme se přiblížili více Donbasu..Takhle to dál nejde..Lidé vzpamatujte se..

Byl jsem naštvaný na policii že naši demonstraci zavřela a nikoho nepustila, ale teď jsem rád.. po Praze se pohybovali náckové se střelnou zbraní..Myslím, že toto nemá v Česku obdoby, je opravdu, aby se všichni proti tomuto spojili..

Náckové, vlajky Novoruska, střelné zbraně...omlouvám se, že to pořád postuju, ale já se s toho nemohu vzpamatovat..řítíme se do zatracené propasti..jsem v šoku...A¨Tak to dopadá, když si prezident bere do úst kalašnikov..

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vamTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

5:00 Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize nezajistila, aby v politicko-publicistickém pořadu 168 hodin bylo dbá…