Že za komunistů nebyly masakry jako v U. Brodě? To není pravda, píše bloger Ziegler

26.02.2015 10:40

Bloger iDnes.cz Jan Ziegler se zastal na stránkách ParlamentníListy.cz starosty Uherského Brodu Patrika Kunčara. Toho ministr vnitra Milan Chovanec obvinil z ohrožení života člověka, který v uherskobrodské restauraci Družba přežil na toaletě masakr šíleného střelce. Ziegler uvedl, že na jednání starosty Uherského Brodu neshledává nic špatného.“Chtěl jenom chránit lidi před nebezpečím, a to je správné,“ napsal bloger.

Že za komunistů nebyly masakry jako v U. Brodě? To není pravda, píše bloger Ziegler
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Pan starosta pouze řekl do televize to, co věděl od novinářů, a bylo chybou to, že před ním policie hrála bobříka mlčení“ a píše Ziegler a dodává, že starosta Kunčar chtěl pouze chránit místní lidi před nebezpečím. „Nikomu neublížil, protože nepředpokládám, že se vrah v tu chvíli díval na televizi. Ještě bych rád dodal, že podobná hrůza se tady stala i za komunistů,“ připomněl Ziegler.

Bloger  pak formuloval svou teorii, že ze strany Chovance vypadalo osočení starosty Kunčara, jako odvedení pozornosti od práce policie. „Bylo to naprosto hloupé a zbytečné, protože policejnímu zásahu nelze nic vytknout,“ uvedl bloger s tím, že místní radnice měla mít víc informací o tom, co se děje.

Zaujal ho však další zajímavý moment. Tušil totiž, že se někteří jedinci ohradí ve smyslu, že to za komunistů nebývalo a rychle je vyvádí z omylu, citací události, která se stala před dvačtyřiceti lety.

Tehdy dvaadvacetiletá Olga Hepnarová najela nákladním autem do lidí čekajících na tramvajové zastávce Strossmayerovo náměstí. Stejně jako brodský střelec, zavraždila tehdy osm lidí. V obou případech provedli hrůzné činy podle policejních zdrojů psychicky narušení jedinci, kteří se chtěli pomstít ostatním lidem za to, že jim ubližovali.

„Takže může za zločin Hepnarové komunistická společnost, která včas neodhalila její duševní chorobu a frustraci?“ ptá se Ziegler a dodává, že se tehdy pachatelka tohoto hrůzného činu na masovou vraždu dlouho připravovala. Dokonce prý uvažovala o odpálení výbušniny nebo o střelbě do lidí ze samopalu na Václavském náměstí.

Rozdíl je v tehdejší publicitě Hepnarové a současné publicitě Zdeňka K. z Uherského Brodu. „Tenkrát se o tom hrůzném činu psalo v novinách na dvaceti řádkách někde v černé kronice na straně 4 dole a pouze den po události, nyní jsou brodského masakru plná média a ještě dlouhou dobu to bude zpráva dne,“ píše Ziegler a dodává, že právě z těchto důvodů mnozí lidé na autovou vražedkyni rychle zapomněli.

„V každém případě je její zločin důkazem toho, že žádná společnost není schopna se proti takovým příšerným událostem stoprocentně ubránit. A lžou ti, kteří tvrdí, že něco takového se za komunistů stát nemohlo,“ uzavírá svůj komentář Ziegler.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…