Zelení k zákonu o ovzduší: stále je to před námi

07.05.2012 15:41

Poslanci v pátek schválili senátní verzi návrhu zákona o ovzduší a bohužel tak prý nevyslyšeli výzvu Strany zelených k odmítnutí obou verzí a k urychlenému návratu k vládní verzi zákona, která byla podle strany nejkvalitnější a měla i podporu odborné veřejnosti.

Zelení k zákonu o ovzduší: stále je to před námi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Poslanci tak podle Zelených vytvořili prostor pro rozsáhlé výjimky a pro snížení příjmu do státního rozpočtu z poplatků za znečišťování ovzduší. Zákon údajně bude nedostatečně nutit znečišťovatele k rychlejšímu uplatňování skutečně nejmodernějších a nejčistějších technologií.

Zákon přináší i některé změny, které by měly umožnit obcím vymezení nízkoemisních zón a zakázat do nich vjezd zastaralým automobilům pod podmínkou zajištění objízdné trasy.

"Budeme proto ve spolupráci s našimi zastupiteli prosazovat rychlé zavádění těchto zón. Chceme čistý vzduch a děkujeme Vám za podporu v tomto našem úsilí! Nyní oslovíme poslankyně a poslance s našimi návrhy na rychlou novelizaci zákona tak, abychom měli v České republice zákon, který bude skutečně účinným nástrojem v řešení jednoho z největších problémů životního prostředí  v České republice," uvedli Zelení ve svém prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…