Zelený úděl je tím největším ohrožením naší civilizace. Zničené hospodářství i bezpečnost, varuje Jaroslav Bašta

5. 1. 2020 9:57

„Když jsem se před třemi desítkami let začal nejprve prakticky a pak také teoreticky zabývat bezpečnostní problematikou, anticivilizační rizika byla tehdy považována za jedno z možných ohrožení demokracie a státnosti,“ poznamenal exdiplomat Jaroslav Bašta ve svém pravidelném komentáři pro PrvníZprávy.cz.

Zelený úděl je tím největším ohrožením naší civilizace. Zničené hospodářství i bezpečnost, varuje Jaroslav Bašta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta
reklama

Nové tisíciletí podle Bašty naplno začalo 11. září 2001, kdy všem došlo, že civilizace je ohrožena. Tehdy jsme si mysleli, že zvenčí, nyní se i toto ukazuje, že je tomu jinak. „To nejhorší ohrožení našeho světa, našeho způsobu života a evropské civilizace celou dobu prorůstalo naše instituce zevnitř jako zhoubný novotvar. Naplno se projevil až v loňském roce, kdy dostal své symbolické jméno – Zelený úděl,“ uvedl Bašta. 

Ve svých slovech se pak věnuje například Patricku Mooreovi, jenž byl jedním ze zakladatelů organizace Greenpeace a na počátku 90. let se s organizací rozešel. „Část jeho kolegů se s ústupem ze slávy nedokázala smířit, a reagovala na to extrémností svých požadavků a strašením veřejnosti. K dovršení neštěstí pak hlavně v západní Evropě se ve stejné situaci ocitli lidé, kteří se původně angažovali v prosovětských levicových hnutích. Ti si velice rychle osvojili zelenou rétoriku a vstoupili do ekologických organizací. Netrvalo dlouho a změnili je na politické hnutí, které Patrick Moore charakterizoval jako ‚anti-industriální, anti-globální, anti-obchodní, anti-demokratické a anti-civilizační‘,“ uvedl Bašta. 

„Každá vznikající totalita potřebuje ke svému úspěchu dvě základní ingredience – podporu části vládnoucí elity a finance. To první přišlo docela automaticky v důsledku ‚dlouhého pochodu institucemi‘ provozovanému politickými souputníky ‚nových ekologů, kteří infiltrovali hlavně instituce Evropské unie, média a univerzity. Potřebný kapitál dodala část globálních finančních elit, která správně vyhodnotila možnosti dobývání renty, které přinese přechod na tzv. obnovitelné zdroje energie,“ dodal.

V atmosféře exaltického očekávání možné klima-apokalypsy se dle jeho slov dovídáme, že naše spása spočívá v radikální změně našeho života. „Uhlíkové stopě podřídíme vše. Nebudeme mít děti, nebudeme chovat domácí mazlíčky ani užitková zvířata, nebudeme jíst maso, budeme se skromně oblékat, nebudeme létat, hlavně ne na dovolenou, nebudeme jezdit autem,“ zmínil. 

„Bude-li Zelený úděl ve své extremistické podobě opravdu prosazován, lze si celkem snadno představit jeho bezprostřední důsledky. V první etapě přijde energetická chudoba, která vyvolá ekonomickou krizi. Po ní bude následovat politická nestabilita, jež v některých zemích může skončit občanskou válkou nepolitického nenáboženského charakteru vedenou organizovaným zločinem proti státu,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda ODS psal proti Moskvě. Neměl to dělat, neměl. Z reakcí vlastních fanoušků mrazí

11:14 Předseda ODS psal proti Moskvě. Neměl to dělat, neměl. Z reakcí vlastních fanoušků mrazí

Petr Fiala, stejně jako další čeští politici, se vymezil vůči chování Moskvy. Vyhoštění dvaceti česk…