„Hrad by neměl být alternativní politické centrum, ale neutrální pole dialogu parlamentních stran,“ začal debatovat s Xaverem Veselým Zeman. Když se totiž prezident postaví na jednu stranu barikády, tak pak nemůže smysluplně vést dialog na druhé straně.
Tím Zeman narážel na pojem neutrality. Té chce sám dosáhnout tak, že se v kampani nespojí s žádnou politickou stranou. Politické zaměření kandidáta si pak můžeme dosadit podle toho, kdo koho volí. Pro příklad uvedl dalšího bojovníka o Hrad Jana Fischera, který svůj lístek hodil straně TOP09. Zeman straně SPOZ. Ale ani jeden se s partají v rámci prezidentských voleb nepojí, míní Zeman.
Polibek smrti
Zeman se v přenosu rovněž přiznal z radosti podpory známých osobností jako Felixe Slováčka, Ládi Kerndla či Václava Klause. Ale každý hlas na jeho podporu prý dobrý není. Na každý hlas se totiž nabalují nějaké pro a antihlasy. „Nechtěl bych podporu Grosse, Špidly a Koženého,“ přiblížil Zeman několikrát zmíněný pojem polibek smrti. Žádný Krejčíř, žádný Rath.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno