Zeman: Madlenka Albrightová to slíbila a nedodržela. Nemám ji rád

01.11.2012 12:30

Magazín Reflex přinesl reportáž z on-line chatu s prezidentským kandidátem Milošem Zemanem. Během něj se prý odpovědi pro čtenáře prolínaly s poznámkami směřovanými redaktorům a výsledkem byl „starý dobrý Zeman“ z devadesátých let, kdy byl nejprve ostrým lídrem opozice a později prostořekým premiérem. Zejména když šlo o zahraniční politiku.

Zeman: Madlenka Albrightová to slíbila a nedodržela. Nemám ji rád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku na VŠE. Studenti o ní projevili nebývalý zájem

Připomněl, že tehdy jeho vláda byla poslední, kdo dal v NATO „se zaťatými zuby“ souhlas k bombardování Srbska kvůli Kosovu. Vymínila si však, že nebudou bombardovány civilní cíle. „A Madlenka Albrightová to slíbila a Madlenka Albrightová to nesplnila. Od té doby ji nemám rád,“ popisoval Zeman. K dalšímu dotazu, co říká na to, že tato bývalá americká ministryně zahraničí dnes v Kosovu podniká, jen lapidárně poznamenal: „Spolu chyceni, spolu pověšeni.“

Obdobně napjaté vztahy prý obvykle míval s německými politiky. „Hlavně proto, že jsem vždy tvrdil, že Sudeťáci byli pátou kolonou Hitlera,“ vysvětluje prezidentský kandidát.

Co se týče domácí politiky, doporučil Zeman předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, aby se po případných vítězných volbách snažil sestavit menšinovou vládu, kterou by z opozice podporovali komunisté. „Řekl bych mu totéž, co jsem řekl Špidlovi v roce 2002:  Vládni sám. A vládni v menšinové vládě, protože to je největší umění politiky. Koalici dokáže sestavit každý idiot, ale vyjednat si podporu menšinové vládě, to je majstrštyk,“ říká Zeman.

Nic na tom prý nemění ani negativní zkušenost Jiřího Paroubka, který reálně vládl s komunisty v letech 2005- 2006 a pak prohrál volby. Paroubek podle něj dojel především sám na sebe. „Jak říká Valtr Komárek, Paroubek připravil sociální demokracii o deset procent hlasů,“ vzpomíná na svého přítele.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…