Zeman: Obecní blázen po mně hodil rajče. Ale novináře to jistě zaujme víc než to, že mě poslouchá narvaný sál

05.02.2015 8:01

Spíše než spackaným útokem na prezidenta Zemana byl incident s rajčetem, který se odehrál při jeho návštěvě v Jirkově, akcí místního blázna. Muž s přezdívkou „Chaplin z Jirkova“ při nastupování prezidenta do vozu vykřikl „Za republiku“ a vrhl rajče, které ale doletělo notný kus od hlavy státu.

Zeman: Obecní blázen po mně hodil rajče. Ale novináře to jistě zaujme víc než to, že mě poslouchá narvaný sál
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Prezident Miloš Zeman zakončil dnes návštěvu Ústeckého kraje mezi horníky
reklama

Záběry televize Prima ukazují prezidenta, vycházejícího z budovy radnice v Jirkově. Když poté míří k autu, ozve se z druhé strany ulice výkřik „za republiku“ a vzduchem letí směrem k prezidentu Zemanovi rajče. Prezidenta však velmi dalece mine. Následuje rozruch, kdy vrhače pacifikuje policie za pomoci prezidentské ochranky. Při zásahu volal „vždyť je to pravda“ a vyzýval policisty, ať jej pustí. Muž pak výkřik „za republiku“ opakoval i poté, zatímco byl policisty odváděn.

Prezident se k tématu vrátil později na tiskové konferenci: „Byl jsem informován, že pachatelem toho útoku je nějaký obecní blázen, který je zde na ubytovně. A vzhledem k tomu, že věřím, že naše sdělovací prostředky budou daleko raději informovat o obecním bláznovi než o narvaném sále jirkovského kina, tak jim přeji dobré zažití.“ Dodal, že jinak on sám incident považuje za „naprostou maličkost“.

Incident posléze potvrdila i policie, podle které muž hodil rajče směrem k místu, kde se pohyboval prezident, a jeho jednání bude vyšetřováno jako přestupek proti občanskému soužití.

MF DNES o vrhači rajčete na prezidenta zjistila, že se skutečně jedná o obyvatele ubytovny, přezdívaného „Chaplin z Jirkova“. Jeho chování je prý nestandardní běžně. Starosta Jirkova Radek Štejnar vysvětlil: „Má určité psychické obtíže. Sociální odbor mu pomáhá, protože nedokáže fungovat příliš samostatně. Jeho chování se nedá považovat za nějaký útok,“ vysvětlil starosta.

Místní figurka se prý nikdy o politiku nezajímala, a proto je překvapivé, že provedla právě něco takového. „Možná ho k tomu někdo popíchl, jinak si to nedovedu vysvětlit,“ uvedl vedoucí sociálního odboru v Jirkově.

Při zakončení návštěvy Ústeckého kraje prezident přednesl projev, ve kterém odsoudil deník Právo, přesněji řečeno ho překřtil na ,,Rudé právo". Čtěte ZDE


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

19:52 Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie to…