Zeman a Babiš prý chtějí ovládnout Českou televizi. Člen její Rady si vzal za příklad "Ovčáčkovu nehoráznost"

14.04.2017 10:13

Poslední jednání Rady České televize se neomezilo jen na samotný výběr pěti finalistů pro volbu generálního ředitele ČT. Její úvod totiž provázelo ostré vystoupení člena televizní rady Zdeňka Šarapatky. Ten varoval ostatní radní před reálnou snahou Babišových médií a Hradu volbu ředitele veřejnoprávní televize ovlivnit. Píše o tom server Forum24.

Zeman a Babiš prý chtějí ovládnout Českou televizi. Člen její Rady si vzal za příklad "Ovčáčkovu nehoráznost"
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČT 24, ilustrační foto

Za naprosto nehorázné označil podle serveru Zdeněk Šarapatka také úterní vystoupení prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka na akci předáka Strany práv občanů (dříve Zemanovci) Jana Veleby v Senátu, namířené proti veřejnoprávní televizi, a účelový text Babišovy MF Dnes na adresu hospodaření ČT právě pod vedením Petra Dvořáka.

Celý text je ZDE

Načasování útoků těsně před volbou nového generálního ředitele veřejnoprávní televize podle radního ukazuje na zjevnou snahu šéfa hnutí ANO Babiše a prezidenta Zemana stávajícího šéfa ČT před volbou poškodit a znevýhodnit jej před ostatními kandidáty. Babišovo hnutí i Zeman podle Šarapatky dlouhodobě usilují o podřízení České televize jejich politickým zájmům a orientaci jejího zpravodajství na Rusko a Čínu. „K politickému vystoupení státního úředníka Ovčáčka v Senátu si lze už jen dosadit, že by ČT měla být podle Hradu víc proruská a pročínská a nemá co strkat nos do Čapích hnízd nebo Babišových dluhopisů,“ cituje server Šarapatku.

Zajímavá je podle Šarapatky shoda v Ovčáčkových výrocích a v předložené koncepci jednoho z kandidátů na ředitele ČT. „Zbourat poměrně moderní televizní budovu, tzv. Rohlík, a na jejím místě postavit za miliardy fungl novou ČT a z obrovského komplexu budov celé televize udělat muzeum. I to najdete v koncepcích uchazečů stejně jako v šílenostech, které zcela vážně zazněly na Velebově akci. Zajímavý synchron návrhů kandidáta na ředitele veřejnoprávního média s myšlenkami Hradu,“ upozorňuje radní. S návrhem jde do volby podle zdroje serveru Forum24 bývalý ředitel Primy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

20:07 Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma přivítal někdejšího mi…