Zeman ať mlčí, Babiš by mohl přijmout uprchlíky. Tomáš Prouza ukázal svou představu příštího roku

31. 12. 2018 10:33

S tím, jak se rok 2019 neúprosně blíží, přibývají i přání do tohoto nového roku. Jedno takové rádoby vtipné vymyslel i Tomáš Prouza, ekonom a bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti. Do úst politiků, pro které je charakteristická kritika EU, vložil na Facebooku slova, která by rád slyšel, ve stylu přijmeme některé uprchlíky, od Andreje Babiše.

Zeman ať mlčí, Babiš by mohl přijmout uprchlíky. Tomáš Prouza ukázal svou představu příštího roku
Foto: Repro Facebook
Popisek: Přání ekonoma Tomáše Prouzy do nového roku
reklama

„Do roku 2019 vám přeji, abyste ze všech stran slyšeli jen samé dobré zprávy,“ píše Tomáš Prouza. A pak dodává na obrázku, co by měli a zřejmě měli chtít lidé slyšet od předních politiků a státních funkcionářů. Do středobodu všech výroků staví Tomáš Prouza prezidenta Miloše Zemana, od kterého by se prý nemělo ozvat vůbec nic. Od předsedy komunistů Vojtěcha Filipa by Prouza rád slyšel: „Už nechceme vládnout.“ Co se konkrétně pod tímto výrokem skrývá, když komunisté z KSČM v České vládě nezasedli od roku 1989 a Andrej Babiš jim pouze slíbil prosazení bodů programu za podporu vlády, to Prouza nevystvětlil.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18937 lidí

Od Václava Klause staršího by Tomáš Prouza rád slyšel: „Asi jsem se spletl.“ Stejně jako ve většině ostatních výroků není konkretizováno, v čem se měl bývalý prezident splést, takže zřejmě naráží na obraz Václava Klause a jeho „profesorské manýry“. Od jeho syna by pak Prouza rád slyšel: „Peníze z Ruska došly,“ ale ani zde není Prouza konkrétní ve svém obvinění.

Od předsedy ANO a premiéra by ekonom rád slyšel: „Přijmeme některé uprchlíky,“ což, jak dobře ví, odporuje postoji, který Andrej Babiš zastával v EU při bojích o kvóty. Tomio Okamura by zase měl říci: „Zrušil jsem všechny bany,“ což je reakce na politiku Okamury na Facebooku, kdy jsou jeho kritici, ale i vtipálci zablokovaní z komentářů na jeho stránce. Z čehož vznikla i facebooková skupina „Tomio Okamura mi dal ban“.

A jako poslední zabrousil Prouza do mezinárodní politiky, konkrétně k Evropské unii a Brexitu. Zde doufá, že Britové uznají: „Tohle byla vážně blbost.“ Vzhledem ke komplikacím, které ohledně Brexitu nastaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …