Zeman byl důvtipný, říkal mi otec. Pak se něco stalo. Na Seznamu udeřili na vyšší místa

23.06.2021 14:30

Koronavirová pandemie radikálně zamíchala kartami téměř ve všech oblastech našeho života a sundala masku z mnoha tváří. A to nevyjímaje českou politickou sféru. Podle editora ze Seznam Zpráv Jana Stránského především také ukázala, že politika Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana je nepřijatelná. „Covidový urychlovač času ukázal, že už nemůžeme nechávat péči o naše blaho v rukou hrabivého sobce. Ani v moci netečného hradního pána,“ zmiňuje neudržitelnost dosavadních politických poměrů v Česku.

Zeman byl důvtipný, říkal mi otec. Pak se něco stalo. Na Seznamu udeřili na vyšší místa
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Schůzka premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech

Anketa

Je Alena Schillerová dobrá ministryně financí?

69%
28%
hlasovalo: 8532 lidí
Stránský staví svůj komentář na textu z písně „Už mi, lásko, není dvacet let“ od Jiřího Zmožka: „Čas otupí i ostrý břit.“ Ta bohužel nelze aplikovat v případě českého premiéra a české hlavy státu. „Břit, kterým českou společnost rozpůlilo duo Andrej Babiš a Miloš Zeman, možná čas skutečně otupí. Za mého života to, bojím se, ale nebude,“ podotýká Stránský.

Navíc nemáme ani čas čekat. „Covid urychlil běh věcí. Evropská unie, jejímž členem máme tu čest být, přeřadila na vyšší rychlost a uhání směrem k rovnocennému postavení s velmocemi, jakými jsou USA, Čína nebo Rusko,“ připomíná.

„A my už si nemůžeme dovolit nechávat český volant v rukou hrabivého sobce. Současně je třeba sundat nohu hradního pána z brzdového pedálu. Vsadili jsme na politické koně, kteří nevyhrávají. Bylo by fajn je teď vypustit z parlamentních a hradních stájí,“ píše metaforicky.

Podrobně se věnuje osobě českého předsedy vlády: „Vládne nám premiér-kalkulačka. Předseda vlády je rádoby antipolitik, který si ovšem vytvořil precizní politický štít z lidí, jako je předseda Sněmovny Radek Vondráček. Z jehož činů je mi natolik nevolno, že nemám sílu je zde prezentovat,“ dodává.

Neméně hezká slova volí i na adresu české hlavy státu: „Prezidentem je muž, o němž mi můj otec, který s ním kdysi pracoval, říkal, že je docela důvtipný. Leč něco se stalo. Jasné je, že závěr svého politického života Miloš Zeman dočista promarnil,“ míní Stránský.

Oba pánové podle něj nepřinesou naší zemi slibnou budoucnost. „Pánové Babiš a Zeman reprezentují odepsanou politickou kliku. Tito muži bez ideálů a vizí nemohou zůstat v čele státu, který čekají náročná postcovidová léta,“ upozorňuje.

Co tato země a evropské společenství potřebuje, jsou podle jeho slov lídři, kteří nebudou na Twitteru bodře vykládat o vývoji HDP pro příští rok, ale budou schopní nastolit koncepci vývoje do roku 2100. „Svět je tak vzhůru nohama, že na krátkozrakost není čas,“ zdůrazňuje Stránský závěrem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Režisérka: Lidé hájící tradiční manželství jsou často frustrovaní. Kdyby vydělávali více peněz, měli by méně předsudků

7:20 Režisérka: Lidé hájící tradiční manželství jsou často frustrovaní. Kdyby vydělávali více peněz, měli by méně předsudků

Mnoho lidí nepodporujících homosexuální manželství je frustrováno ze své životní situace. Kdyby vydě…