Zeman byl v Bruselu opilý, podezřívá prezidenta web Pavla Šafra

26. 5. 2017 9:54

Prezident Miloš Zeman na sebe znovu strhl pozornost. Tentokrát se mu to podařilo v Bruselu během setkání vrcholných politiků NATO. Nejenže prezident Zeman nebyl přítomen, když své projevy pronášeli 45. prezident USA Donald Trump či německá kancléřka Angela Merkelová, ale údajně mohl být během summitu také opilý a v tomto stavu ne zcela stoprocentní střízlivosti měl také promluvit na kamery České televize.

Zeman byl v Bruselu opilý, podezřívá prezidenta web Pavla Šafra
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

Belgický Brusel je zase jednou jedním z nejlépe střežených měst na světě. Během summitu NATO se tu totiž sešly desítky státníků včetně 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Na summit přijel také český prezident Miloš Zeman a znovu na sebe upoutal pozornost. Tím, že se neúčastnil projevů Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové a dalších státníků. Podle ČTK to bylo proto, protože se u projevů stálo.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček informaci potvrdil a rýpl si do českých médií, že zase stvoří obrovskou aféru z ničeho.

„Pan prezident byl v Bruselu přivítán generálním tajemníkem NATO, zavítal na pořízení společné fotografie a na slavnostní ceremoniál. Nyní se účastní pracovní večeře vedoucích národních delegací. Vynechán byl jediný bod programu. Dopředu jsme na možné změny upozornili. To, co v této souvislosti předvádí čeští novináři, je ostuda žurnalistiky. A zřejmě pokračování kampaně ‚Je suis Bohouš‘,“ napsal Ovčáček na sociální síti Twitter.

A to ještě nebylo všechno.

„Idiocie české žurnalistiky v pokročilé fázi. ‚Vynechal velkou část programu‘ je prostě bohapustá lež,“ udeřil hradní mluvčí. 

 

 

Jenže ono možná nešlo jen o absenci Zemana během projevů. Server Pavla Šafra Forum24.cz spekuluje, že byl Zeman v Bruselu opilý. Jako důkaz má sloužit video, na kterém Miloš Zeman odpovídá na dotazy zpravodaje ČT v Bruselu Bohumila Vostala.

„Je třeba bojovat proti Islámskému státu, to za prvé. Je třeba zvýšit rozpočet armády, jako byl za mne, když jsem byl (v letech 1998–2002) premiérem. To za druhé. Nashledanou,“ řekl při příchodu na summit novinářům český prezident Miloš Zeman. Na dotaz, zda bude mluvit s Donaldem Trumpem poznamenal pouze „asi všichni s ním budeme mluvit“.

Když pronášel tato slova, mohl podle serveru Pavla Šafra, trpět „virózou“, jakou si pamatujeme ještě u korunovačních klenotů z roku 2013.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…