Zeman chtěl sezvat oslavu. Ale všichni mu na to kašlou, píše server

05.04.2016 13:02

Prezident Zeman pořádá obrovskou oslavu na počest sedmistého výročí narození Karla IV., na kterou pozval mnoho šlechticů a panovníků z celé Evropy. Na první pohled to však vypadá, že na oslavu moc lidí nedorazí. Pozvání je totiž povětšinou nechává zcela chladnými. Informuje Hlídací pes.org.

Zeman chtěl sezvat oslavu. Ale všichni mu na to kašlou, píše server
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Prezident Zeman se rozhodl uctít památku Karla IV., a to ve velkém stylu. Na 14. května, kdy připadá sedmisté výročí jeho narození, tak pozval mnoho evropských šlechtických a panovnických rodů, aby se velkolepé události účastnily.

Pozvánku dostali mnozí, jak potvrdily i jednotlivé ambasády. Většina jich však zřejmě nedorazí. „Pozvání členové norské královské rodiny dostali, ale z účasti se omluvili. Nepřijede nikdo,“ zní z norské ambasády. „Pozvání přišlo, ale členové královské rodiny se museli omluvit. Nepřijede nikdo,“ znělo ze švédské. A mnohé další se přidaly.

Organizace oslavy se přitom již zhostila policie, která se připravuje na bezpečnostní manévry srovnatelné s návštěvou čínského prezidenta, ne-li větší. Počítá totiž s tím, „že dorazí až 140 chráněných osob“, jak uvedl nejmenovaný zdroj.

Celý text zde

„I když do plánované hradní oslavy zbývá více než měsíc, už nyní je jasné, že plán, s nímž policie zatím interně pracuje, se výrazně smrskne,“ píše šéfredaktor Hlídací pes.org Robert Břešťan. Nepřijedou totiž možná ani Nizozemci, natož Dánové, kteří se zatím vyhýbají odpovědi.

Ani britská královská rodina s návštěvou nepočítá, a to navzdory tomu, že Zeman urgoval samotného premiéra Camerona, aby se za něj přimluvil.

„Menší úspěchy v západní Evropě Hrad přesto zaznamenal. Počítat se zatím dá například se zástupci lucemburského velkovévodství, pro něž je však s ohledem na rodokmen Karla IV. účast v zásadě povinná,“ píše Břešťan. „Drtivou většinu pozvaných významných šlechtických a panovnických rodů z evropských zemí však nechává pozvání prezidenta Zemana chladnými.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…