Zeman chystá další výjezd do kraje. Tentokrát pojede na Vysočinu

11.06.2019 15:48

Prezident Miloš Zeman navštíví na Vysočině město Humpolec nebo společnost Fraenkische v Okříškách na Třebíčsku. Třídenní návštěvu kraje zahájí 25. června. Zprávu přinesla ČTK.

Zeman chystá další výjezd do kraje. Tentokrát pojede na Vysočinu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman při setkání s občany v Náměti nad Oslavou
reklama

Přijede i s manželkou Ivanou, která bude mít na Vysočině svůj samostatný program. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Program, který podle hejtmana navrhla prezidentská kancelář, začne v úterý 25. června dopoledne v sídle kraje. Odpoledne pojede prezident do Humpolce, kde se na Horním náměstí setká s občany. O den později navštíví výrobce plastových trubek Fraenkische, městys Vladislav na Třebíčsku a obec Kadolec na Žďársku.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Manželka prezidenta si chce prohlédnout třebíčskou expozici věnovanou zachránci židovských dětí Antonínu Kalinovi, základní a mateřskou školu v Rožné, pamětní síň malíře Jana Zrzavého v Krucemburku nebo zoologickou zahradu v Jihlavě. Návštěvu prezident zakončí 27. června tiskovou konferencí v Bystřici nad Pernštejnem, řekl Běhounek.

Tématem rozhovorů s prezidentem podle něj bude sucho a kůrovcová kalamita na Vysočině nebo plán výstavby nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech.

Na pravidelné několikadenní návštěvě Vysočiny byl Zeman naposledy v červnu 2017. Loni ji vynechal. Před dvěma lety prezident na Vysočině slavnostně otevřel včelí naučnou stezku u Smrčné na Jihlavsku, navštívil jadernou elektrárnu v Dukovanech, setkal se s krajskými zastupiteli a s vedením a občany Třeště na Jihlavsku. Besedoval i s lidmi v Humpolci na Pelhřimovsku a v Heřmanově na Žďársku. Na závěr své návštěvy navrhl, aby v bývalém uranovém dolu v Dolní Rožínce na Žďársku vzniklo úložiště vyhořelého paliva z českých jaderných elektráren.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

9:21 V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

V Polsku už je jasno. Prezidentem zůstane 48letý konzervativec Andrzej Duda. Porazil svého oponenta …