Zeman donutil svého přítele k sňatku. A věnoval mu porcelánový servis

20.07.2013 21:35

Prezident Miloš Zeman byl svědkem na svatbě svého dlouholetého přítele, podnikatele Vratislava Šlajera, který je i sponzorem ČSSD. Šlajer deníku Blesk prozradil, že ho k sňatku Zeman donutil.

Zeman donutil svého přítele k sňatku. A věnoval mu porcelánový servis
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Devětašedesátiletý Šlajer si svou čtyřicetiletou partnerku vzal v pátek na nuselské radnici. Novomanželům prezident věnoval porcelánový servis. „Vzhledem k tomu, že Vratislav Šlajer byl zatvrzelý starý mládenec, já jsem jednou zažertoval a říkal jsem jeho dlouholeté přítelkyni: když si vás vezme, půjdu vám na svatbu,“ vyprávěl Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman byl i na svatbě Grosse

Sám Šlajer to popisuje následovně: „I když jsme kamarádi léta, tak mě takhle donutil jít k oltáři. On řekl: Lenko, podívejte se, jestli se stanu prezidentem, půjdu vám za svědka. A to si člověk nedovolí, odmítnout prezidenta.“

Zatímco Zeman dělal svědka nevěstě, svědkem Šlajera byl sociálně demokratický stínový ministr financí Jan Mládek. Svatby se zúčastnil i režisér Juraj Jakubisko s manželkou. Za svědka Zeman šel v minulosti také někdejšímu premiérovi Stanislavu Grossovi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: lze

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

13:46 Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vz…