Zeman doporučil, jak volit a komentoval lithium

19. 10. 2017 13:25

Prezident Miloš Zeman se dnes setkal v rámci druhého dne návštěvy Plzeňského kraje s občany Horšovského Týna.

Zeman doporučil, jak volit a komentoval lithium
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Fotogalerie: - Prezident Zeman v Plzeňském kraji

Prezident Miloš Zeman v Horšovském Týně
Prezident Miloš Zeman v Horšovském Týně
Prezident Miloš Zeman v Horšovském Týně
Prezident Miloš Zeman v Horšovském Týně
Prezident Miloš Zeman v Horšovském Týně
Prezident Miloš Zeman v Horšovském Týně

„Pokud se domníváte, že ve volbách zvolíte anděla, nechoďte volit, protože andělé u nás neexistují. Pokud se chcete vyhnout úplným ďáblům, a místo toho zvolit nějakého dobromyslného čerta, jděte volit. Čert je pořád lepší než ďábel,“ podotkl Zeman úvodem k dotazu, proč by měli jít lidé k volbám.

Následně se Zeman vyjádřil k výši důchodu a jeho navyšování. „Přidává Parlament zákonem. A bohužel někdy přidává i sám sobě. Přidává i státním úředníkům a já jsem proti tomu několikrát protestoval. Je ale dobře, že přidáváme zdravotníkům, policistům,“ podotkl Zeman. „Bylo přijato nové valorizační schéma, které říká, že už není možné, aby byla ostudně nízká valorizace, kdy to bylo ubohých 45 korun. To valorizační schéma je změněno tím, že důchodce dostává přidáno nikoliv třetinu růstu průměrné mzdy, ale polovinu růstu průměrné mzdy. A to je moc dobře,“ sdělil Zeman. 

Své pak řekl i ke kauze lithium. „Jsem z toho hodně rozpačitý. Dozvěděl jsem se, že na jedné straně tady máme obrovské zásoby lithia, na kterých všichni zbohatneme. Na druhé straně, jak prohlásil profesor báňské univerzity v Ostravě, že se ty zásoby nedají vytěžit. Pak jsem se dozvěděl, že jsou tady zloději z Austrálie a že mají rezidenci na Panenských ostrovech. Odhady vytěžitelného bohatství se pohybují mezi miliardou a nulou. Můj názor je velmi jednoduchý: Nerosty jsou státní vlastnictví. Státní vlastnictví má těžit státní podnik. Počkejme, jak dopadnou průzkumné práce,“ dodal Zeman. 

Další dotaz padl ke stávce lékařů, která se uskutečnila včera. „Je několik dní před volbami. Možná, že bude jiný ministr zdravotnictví. Možná, že bude jiná zdravotnická politika. Ale v každém případě současný ministr zdravotnictví nemůže udělat vůbec nic. Normální lékaři, ať je to lékařská komora, by s tou stávkou počkali až po diskusi s novým ministrem zdravotnictví. Diskutovat s tím starým je totéž jako oblékat mrtvole zimník, aby se zahřála,“ řekl Zeman.

Závěrem se pak Zeman vyjádřil k inkluzi ve školství. „V praktické škole může dané dítě v něčem vyniknout. V takzvané normální třídě naopak ztratí ten pocit úspěchu, protože bude vždycky poslední. Je to nesmysl z řady důvodů,“ vyjádřil kritiku Zeman. „Snažte se odolat nesmyslným inženýrským pokusům manipulovat s osudy našich dětí. Těm mentálním dětem je lépe v praktických třídách,“ uzavřel.

A poté již nechyběl tradiční podpis do pamětní knihy, připevnění prezidentské stuhy na prapor města a převzetí darů.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…