Zeman dotáhl Fischera, říká průzkum

24.10.2012 9:38 | Zprávy
autor: jav

Ještě v únoru dělilo Jana Fischera a Miloše Zemana v odhadech prezidentských preferencí téměř patnáct procent. Nyní se však podle exkluzivního průzkumu, který provedla agentura SANEP, bývalý předseda vlády za ČSSD na svého rivala dotáhl a dělí je zanedbatelné čtyři desetiny procenta. Vyrovnaný souboj tak rozsoudí zřejmě až druhé kolo voleb.

Zeman dotáhl Fischera, říká průzkum
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad

Jan Fischer si podle deníku Blesk, který si průzkum u agentury objednal, připsal 24,5 procenta sympatizantů. Čestný předseda Strany práv občanů - zemanovců získal 24,1 procenta. V únoru přitom Fischer v průzkumu získal 21,2 procenta, kdežto Miloš Zeman pouze 6,3 procenta.

Z analýzy agentury prý vyplynulo, že Zeman oslovuje hlavně levicové voliče, ale i sympatizanty ODS, TOP 09 a KDU- ČSL. Fischer oslovuje ženy, mladé voliče a rovněž nevoliče.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stvořitelé Petra Pavla jdou po Babišovi spolu se „Sorosovou firmou“

4:44 Stvořitelé Petra Pavla jdou po Babišovi spolu se „Sorosovou firmou“

V zákulisí české politiky už několik let působí Síť k ochraně demokracie. Tvrdí, že je nezávislou in…