Zeman je náš největší vzor. Musíte to dělat jako on. Málo děláte, překvapil Schwarzenberg sněm TOP 09

27.11.2017 7:50

Překvapivá slova zazněla z úst čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga na víkendovém sjezdu strany v pražském hotelu Don Giovanni. Ve svém projevu se totiž vymezil proti Andreji Babišovi (ANO), ale zároveň dal také straníkům za vzor prezidenta Miloše Zemana. Píše o tom deník Právo.

Zeman je náš největší vzor. Musíte to dělat jako on. Málo děláte, překvapil Schwarzenberg sněm TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Víkendový sjezd topky přinesl kromě nového lídra strany Jiřího Pospíšila, jenž vystřídal Miroslava Kalouska, i rázná slova Karla Schwarzenberga. Ten se opřel do straníků, když řekl, že v předvolební kampani dostatečně nezabrali. „Všechny možné výmluvy můžeme používat, ale hlavní důvod je naše vlastní selhání a to, že jsme dělali málo,“ řekl razantně. A nebyl sám, kdo se do straníků opřel, i když loučící se Kalousek přiznal porážku strany, tak zkritizoval právě i krajské organizace. 

Anketa

Pozvedne Jiří Pospíšil TOP 09?

hlasovalo: 8167 lidí

Zdůraznil, že jestli ve větších městech neexistují místní organizace schopné sestavit přitažlivé kandidátky do komunálních voleb, tak jde o neschopnost na hranici sabotáže.

Schwarzenberg pak dokonce straníků dal za vzor ODS a následně i prezidenta Miloše Zemana. Ten, jak Schwarzenberg uvedl, i když mu zdraví neslouží, tak pilně jezdil po republice. „Vyplácí se mu to,“ dodal. 

„Vezměte si vzor z naší konkurence a jděte do toho, žádný zázrak nebude, žádný spasitel nepřijde,“ zakončil Schwarzenberg. 

Strana se nyní, jak píše MF Dnes, pod vedením Jiřího Pospíšila upne hlavně na komunální a evropské volby, které se uskuteční v nadcházejících dvou letech. Pospíšil by rád, aby se na kandidátkách objevili nestraníci z řad osobností. V případě, že vznikne společná středopravicová kandidátka pro příští evropské volby, Pospíšil věří i v to, že by v roce 2019 mohly být evropské volby pro TOP 09 úspěšné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…