Zeman je prase, napsal Tomáš Peszynski

02.09.2016 11:36

Občanský aktivista Tomáš Peszynski, jenž dlouhodobě vystupuje proti prezidentu Miloši Zemanovi, se v uplynulých 24 hodinách opětovně rozepsal na svém facebookovém profilu. Mimo jiné hlavu státu také nazval proruským bolševickým prasetem.

Zeman je prase, napsal Tomáš Peszynski
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu

„Proruské bolševické prase,“ tak otituloval Peszynski hlavu státu za jeho reakci na úmrtí olympijské legendy Věry Čáslavské. Zeman totiž dlouho s kondolencí otálel, oproti například slovenskému protějšku Andreji Kiskovi. Večer pak napsal pouhých pár slov, kdy připomenul sportovní úspěchy této gymnastky.

O pár hodin později si poté povšiml článku, v němž server Aktuálně.cz informoval o zahájení školního roku prezidentem Zemanem v Základní škole ve Stochově na Kladensku. „Zeman dostal ve škole lentilky a žákovskou knížku. Ve světě se vyzná a trefí domů,“ stálo v ní. „Inkluze v praxi,“ dodává Peszynski. Rýpl si i do mluvčího Jiřího Ovčáčka, kterého média zachytila, jak si čte ve slabikáři. „Každému literaturu dle jeho možností,“ podotkl.

„Hlavně, že se bojíme uprchlíků,“ okomentoval poté Peszynski zprávu o tom, že loni u nás nejvíc působili špioni z Ruska a Číny.

Peszynski následně také zhodnotil první zářijový den. „Zeman odsouzenej, Dalík do basy. Separatisti v Ostravě. Zpráva BIS. Vzpomínka na paní Čáslavskou. Babiš vyblil hnědou barvu. Dost hustý den. Pro mně to je ale oficiální začátek Kroměřížské výzvy v Praze,“ řekl.

O ministru financí a vicepremiérovi Andreji Babišovi (ANO) se pak ve svém komentáři zmínil ještě jednou, a to velmi nelichotivě. „Nemám rád oligarchy a nemám rád nácky. Ale náckovský oligarcha. Proti takovému jdu,“ poznamenal Peszynski v souvislosti s Babišovým výrokem ohledně koncentračního tábora v Letech, který dle jeho názoru nebyl koncentrační, ale pracovní. „Dokud tu bude Babiš, nazi špíny se nezbavíš,“ řekl. Babiše pak dokonce vyzval k demisi. Ten dnes své včerejší výroky mírnil, prý byly vytržené z kontextu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

7:46 Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

TÝDEN V MÉDIÍCH Za významný mediální počin týdne považuje Petr Žantovský analytický článek o Karlu K…