Zeman jednal s poradci v Lánech o služebním zákoně. O limitech se nemluvilo

07.12.2013 17:47

Reforma státní správy a služební zákon byly hlavními tématy sobotní debaty poradního týmu prezidenta s Milošem Zemanem v Lánech. Řekl to mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Oproti předpokladům expertní tým se Zemanem nehovořil o otázce prolomení limitů těžby hnědého uhlí na severu Čech.

Zeman jednal s poradci v Lánech o služebním zákoně. O limitech se nemluvilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a a darovaný sekvojovec obrovský

"Tématem jednání expertního týmu v Lánech byla reforma státní správy a služební zákon. Otázka těžebních limitů se vůbec neřešila,“ řekl Ovčáček pro ParlamentníListy.cz. O pokračování těžby, které by ohrozilo některé obce v Ústeckém kraji, chtěl původně Zeman jednat s premiérem Jiřím Rusnokem.

Přechodná vláda by měla připravit podklady pro své nástupce

Podle prezidenta by přechodná vláda v demisi neměla činit žádná strategická rozhodnutí. Pouze má připravit všechny podklady pro budoucí kabinet, který má o prolomení či zachování limitů rozhodnout, řekl Zeman.

Služební zákon může obejít lustrace

Zahájením schvalování služebního zákona prezident podmiňuje jmenování předsedy hnutí ANO Andreje Babiše ministrem financí i bez lustračního osvědčení. ČTK Zeman řekl, že pokud zákon projde prvním sněmovním čtením do konce prosince, jmenuje Babiše do vlády. Odpadla by tak podmínka negativního lustračního osvědčení, kterou si Zeman dříve stanovil a která Babišovi, vzhledem k jeho údajné spolupráci s StB, výrazně komplikovala cestu do kabinetu. Služební zákon od ministrů lustrační osvědčení nevyžaduje.

Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky zákon o státní službě prvním čtením ve sněmovně projde nejdříve na přelomu ledna a února. Jak by postupoval v případě, že bude jako jmenovaný premiér sestavovat vládu v momentě, kdy ještě služební zákon sněmovnou neprojde a Babiš se tedy nebude moci stát ministrem, Sobotka příliš předjímat nechtěl.


 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…