Zeman jedovatě utřel Špidlu za větu, že je Zdeněk Troška české politiky. Podívejte jak

25.11.2014 10:25

Prezident Miloš Zeman v Kazachstánu pro české novináře, mezi nimiž je i reportér ParlamentníchListů.cz, reagoval na výrok Vladimíra Špidly, že je Zdeňkem Troškou české politiky. Prezident vyjmenovává všechny politické neúspěchy svého dříve stranického kolegy a naznačuje, že mu odpověď téměř nestojí za to. Má pro něj prý úsměv a soucit.

Zeman jedovatě utřel Špidlu za větu, že je Zdeněk Troška české politiky. Podívejte jak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zeman nejprve kladně ohodnotil oblíbeného režiséra a pak popsal politickou kariéru Špidly. „Zdeněk Troška byl a je úspěšný režisér a jeho filmy měly vysokou návštěvnost. Možná, že je nenavštěvovali členové pražské kavárny, ale těch zase tolik není. Vladimír Špidla je naproti tomu neúspěšný předseda vlády, neúspěšný předseda ČSSD, neúspěšný eurokomisař, neúspěšný kandidát na senátora v jižních Čechách, a pokud jsem správně informován, neuspěl ani v komunálních volbách v Kunraticích, což bylo zřejmě vrcholem jeho politické kariery,“ rekapituluje milníky Špidlova veřejného života.

„Já se snažím ve svých polemikách, které jsou mnohdy velmi ostré, reagovat především na úspěšné lidi, zatímco na neúspěšné lidi reaguji s úsměvem a se soucitem," doplnil Miloš Zeman.

Vladimír Špidla se o prezidentovi vyjadřoval v pořadu Expremiéři

Vladimír Špidla mluvil o Miloši Zemanovi  v novém dílu cyklu ČT Expremiéři. „Miloš Zeman – když se dělají takové ty různé metafory – je Troškou české politiky,“ okomentoval současného prezidenta a svého dřívějšího stranického i vládního šéfa.

Špidla ve své vzpomínce přirovnal politiku k divadlu. Politický program je podle něj jako text divadelní hry, který jde interpretovat dobře, nebo špatně. Miloš Zeman to podle něj uměl dobře. Špidla o všem shodou okolností hovořil příznačně v jihočeských Hošticích, kde se odehrávala proslulá komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno a kde nyní stojí autobus Zemák zaparkovaný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …