Zeman jen dělá reklamu pro SPOZ, kritizuje Babiš vládu Rusnoka

27.06.2013 13:17

Miliardář a šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš se pustil do vlády Jiřího Rusnoka. Deníku Právo zároveň potvrdil, že se do svého hnutí pokouší přilákat bývalého eurokomisaře Pavla Teličku.

Zeman jen dělá reklamu pro SPOZ, kritizuje Babiš vládu Rusnoka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu
reklama

S Teličkou prý Babiš jedná o vstupu do hnutí. Nabízí mu post lídra na kandidátce do provoleb. Podnikatel ale připustil, že by mu Telička pomohl víc v parlamentu.

Rusnokova vláda není dobrým řešením. Zeman dělá reklamu SPOZ

Babiš poté zkritizoval vládu, kterou připravuje jmenovaný premiér Jiří Rusnok. "Celé je to podivné. Pan Rusnok je renomovaný ekonom, ale toto není dobré řešení pro tuto zemi. Pan prezident Zeman si dělá hezkou reklamu pro svou politickou stranu SPOZ," myslí si Babiš. Dodal, že Rusnokova vláda nemá důvěru voličů.

Miliardář má rovněž politické ambice. Právu prozradil, že bude kandidovat do parlamentu. „Ale hnutí se vyvíjí, situace se také vyvíjí. Kdyby se objevil lídr, který bude prospěšnější, tak já to být nemusím. Nevstoupil jsem do politiky kvůli prospěchu, ale spíš ze zoufalství," připomněl.

Ať si každý píše, co chce, komentoval koupi vydavatelství

Babiš hodlá představit lídry kandidátek v září. Slibuje, že půjde o velké osobnosti. Podnikatel se také v těchto dnech stal majitelem vydavatelství Mafra, které vydává například deníky MF Dnes a Lidové noviny.

Nový šéf Mafry ale slíbil, že nebude zasahovat do práce novinářů. "Ať si každý píše, co chce. Byl bych blázen, kdyby mi někdo zavolal a řekl, takhle to napište. To bych byl mrtvý. Mám čistý stůl a budu investovat do médií," řekl magnát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

7:44 Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

TÝDEN V MÉDIÍCH Už ani spříznění novináři nejsou ochotni věřit tomu, čím ve svých reportážích krmí v…