Zeman ministru Blatnému: Pácháte sebevraždu. Nechoďte na Vyšehrad

29.10.2020 12:54

Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech jmenoval nového ministra zdravotnictví, hematologa Jana Blatného. Prezident Blatného varoval před „krutostí politiky, jakou si vědec nedokáže ani představit“ a ocenil jeho odvahu post ministra zdravotnictví převzít. Na závěr si Zeman neodpustil svůj tradiční bonmot, kdy Blatnému doporučil, ať nechodí na Vyšehrad, protože je tam nebezpečno.

Zeman ministru Blatnému: Pácháte sebevraždu. Nechoďte na Vyšehrad
Foto: Repro ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman během projevu dne 28. října 2020
reklama

„Blahopřeji vám k vašemu jmenování, dnes jsem přijal rezignaci vašeho předchůdce pana profesora Romana Prymuly,“ spustil Zeman v Lánech směrem k Blatnému za přítomnosti premiéra Andreje Babiše.

„Před dvěma dny jsme spolu měli velmi zajímavou diskusi, kde jsem se ptal na vaši medicínskou specializaci v souvislosti s koronavirovou epidemií nebo na vaše manažerské zkušenosti. Ale nejdůležitější byla diskuse, kterou inspiroval docent Svoboda, který prohlásil, že váš příchod na ministerstvo zdravotnictví je jakýsi skok do rozbouřené řeky, rovnající se téměř politické sebevraždě,“ poodhalil prezident, o čem s Blatným hovořili.

Anketa

Kdo nakonec urve vítězství v amerických prezidentských volbách?

13%
hlasovalo: 4487 lidí

Zeman nového ministra zdravotnictví varoval před krutostí politiky a ocenil jeho odvahu do ní vstoupit. „Já bych ale nebyl tak příkrý, zázraky se dějí a kromě toho jsem vám sám říkal, že politika je nesmírně krutá záležitost a politik, který je ministr, je vystaven útokům, které si vědec ani nedokáže představit. Říkal jsem vám, že přecházíte z parku do džungle, obdivuji vaši odvahu a oceňuji ji,“ prohlásil Zeman.

Blatný již avizoval, že si v expertním týmu ponechá odvolaného Romana Prymulu, což je podle prezidenta dobrý krok. „Vážím si též toho, že jste se rozhodl jmenovat pana profesora Prymulu svým spolupracovníkem v boji proti epidemii, protože zde nerozhodují tituly ani funkce, ale upřímná snaha tuto epidemii potlačit,“ má jasno Zeman.

„No a když jsem vám, milý pane ministře, dal několik krátkých rad, dovolte mi, abych vám dal i radu poslední. Nechoďte na Vyšehrad, je tam nebezpečno,“ neodpustil si prezident za závěr své řeči ironickou poznámku.

Jan Blatný je uznávaným dětským hematologem, který se zaměřuje na léčbu dětí s poruchou srážlivosti krve. Je náměstkem ředitele nemocnice v Brně, kde má i své hematologické centrum.

Blatný ve funkci střídá odvolaného Romana Prymulu, který v úřadu vydržel pouze 38 dní. Za jeho konec může tajná večerní schůzka s Jaroslavem Faltýnkem v restauraci na Vyšehradě, na kterou odkazoval prezident Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …