Zeman může říkat, co chce, utrousil Nečas. Kalousek mluvil o zdanění spropitného

13.03.2013 13:40

Prezident Miloš Zeman dal ve středu přednost setkání s hejtmany před návštěvou jednání vlády. Odůvodnil to tím, že kraje fungují lépe než celá vláda. Premiéra Petra Nečase (ODS) takovéto vyjádření ale příliš nerozhodilo. Zvolit si s kým se dříve sejít je totiž prezidentova pravomoc. Žádnou symboliku v tom tak Nečas nevidí a uvedl, že prezident si může říkat, co chce.

Zeman může říkat, co chce, utrousil Nečas. Kalousek mluvil o zdanění spropitného
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

O něco ostřeji reagoval Nečas na vyjádření zástupce Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD), podle kterého premiér s kraji vůbec nejedná. Nečas si prý hraje již pět týdnů na „mrtvého brouka“, popisoval v Lidových novinách poslanec.

Tyto stížnosti hejtmanů považuje předseda ODS za zástupné a laciné. Vláda s nimi podle něj pravidelně jedná podobně jako se zástupci svazu měst a obcí. "Nemáme žádný důvod v tom nepokračovat," poznamenal premiér. Poukázal také na intenzivní komunikaci mezi kraji a ministerstvy o odborných otázkách.„Je tam intenzivní resortní komunikace,“ sdělil na tiskové konferenci Nečas a zopakoval, že poznámky lídrů krajů považuje za poněkud laciné.

Nejbujnější fantazie se protínají

Ministr financí Kalousek se na brífinku zmínil i o zdanění spropitného v restauracích, které plánuje slovenský ministr financí Peter Kažimír. Slovensko totiž musí dodržet nejvýše tříprocentní schodek rozpočtu, který mu nařídila EU.

„Něco takového si nedokážu přestavit,“ zasmál se Kalousek na dotaz novináře. Ministr si nedovede představit ani to, jak by se dal zákon stanovit. Na to navázal i premiér, jenž podotkl, že pokud si zákon o spropitném nedovede představit Kalousek, tak on už vůbec ne, ani v nejbujnější fantazii. „Naše nejbujnější fantazie se protínají,“ dodal se smíchem premiér.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…