Zeman není blbec, říká Dimun. Díky blbosti se může dostat na Hrad

06.07.2011 11:52

Miloš Zeman rád mluví o blbcích jako o tom nejhorším, co ho v životě potkalo, a o lidské blbosti jako největší pohromě světa. Tím o sobě vytvořil obraz, že je všechno jiné, jen ne blbec. Právě na blbcích se ovšem hodlá svézt na Hrad.

Zeman není blbec, říká Dimun. Díky blbosti se může dostat na Hrad

"Miloš Zeman není hloupý a proto, když řekne nějakou vyloženou pitomost, je nutné se zamyslet, co má Zeman za lubem," píše Dimun ve svém příspěvku zveřejněném serverem vaševěc.cz.

Na mysli má Zemanův výrok o islámu jako největšímu nepříteli NATO. "Miloš Zeman moc dobře ví, že je blbost paušálně odsuzovat jedno náboženství a jednu celou kulturu s tímto náboženství spjatou. Už z principu je totiž prostým projevem lidské hlouposti házet všechny jedince do jednoho pytle jen proto, že mají stejnou barvu pleti, politické přesvědčení či že věří nějakému bohu."

Podle Dimuna se tímto výrokem Zeman pouze odkazuje na svou nejvýraznější vlastnost, totiž že pohrdá ostatními lidmi. "Považuje většinu tohoto národa v lepším případě za jemu nerovné, v horším případě právě za blbce a nevzdělance, kterým bude tento názor konvenovat. Tuší, cítí v české společnosti obavu ze všeho cizího, vnímá provinčnost našich elit, včetně těch mediálních, takže správně odhadl, že se najde jen málo těch, kteří takový populistický žvást rozpoznají jako velké nebezpečí a veřejně proti němu budou brojit," podotýká Dimun.

Zeman se hodlá na všeobecné blbosti svézt až na Hrad

Strašení před islámem je tak vlastně součástí jeho předvolební kampaně. Zeman se totiž chce dostat na Hrad. A to přes přímou volbu prezidenta. "Rozhodl se všeobecné blbosti, rozmáhající se v české společnosti, využít ve svůj prospěch a počítat s ní ve své prezidentské kampani jako s konstantou," vysvětluje Dimun. "Ale to by mi tolik nevadilo, Zemana si v podstatě za prezidenta po volbách v minulém roce zasloužíme."

Závažnější je podle Dimuna jiná dimenze problému: "Čeho se obávám, je posunutí hranice toho, co je v této zemi možné, přijatelné a akceptovatelné. Pohřbíváme československou tradici masarykovskou a benešovskou a vracíme se k politické kultuře Druhé republiky. K provinčnosti a zaprděnému čecháčkovství a k mindrákům z vlastní malosti. A protože Zeman není blbec, tak to moc dobře ví..."

Čtěte:

Podle Zemana je největším nepřítelem NATO islám

Islám je nepřítel, řekl Zeman. Svérázný penzista, usmál se kníže

Paroubkův web napsal o žalobě na Zemana. Kvůli řeči o islámu

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…