Zeman po Rusech nepůjde slavit ani k Američanům. Raději pojede na Vysočinu

24.05.2014 13:53

Prezident Miloš Zeman nepůjde na americkou ambasádu při příležitosti oslav Dne nezávislosti. Právo informuje, že toto odmítnutí nemá nic společného s jeho neúčastí na slavnostní recepci na ruské ambasádě. Bude na dovolené na Vysočině.

Zeman po Rusech nepůjde slavit ani k Američanům. Raději pojede na Vysočinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman nepůjde na slavnostní recepci na americkou ambasádu pořádanou při příležitosti Dne nezávislosti. Hrad vyvrátil spekulace, že prezident americké pozvání na 4. července nepřijal, aby tak vyvážil své rozhodnutí nejít na ruskou ambasádu, protože nesouhlasí s ruskou politikou v ukrajinské krizi.

„To mohu zcela vyloučit. Pan prezident má v době konání recepce dlouhodobě plánovaný program,“ řekl Právu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident prý jede na návštěvu Kraje Vysočina a poté chce strávit několik dní v Novém Veselí, kde léta bydlel před nástupem na Hrad. Podle mluvčího si na začátku prázdnin vybírá krátkou dovolenou, stejně jako loni.

Americká ambasáda prý potvrdila, že Zeman pozvání nepřijal a Robert Zimmerman, rada pro tiskové a kulturní záležitosti americké ambasády v této souvislosti připomněl dobré vztahy s hlavou státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…