Zeman poodhalil, jestli bude kandidovat. Padlo jméno Tomáš Halík

07.09.2015 9:31

Prezident Zeman poskytl časopisu Týden rozhovor, v němž kromě jiného objasnil, jak migrační vlna rozděluje českou společnost a zmínil, kvůli čemu by si svou misi na Hradě mohl ještě o jedno volební období prodloužit.

Zeman poodhalil, jestli bude kandidovat. Padlo jméno Tomáš Halík
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zeman uvádí, že by si přál, aby Česká republika byla klidným státem, do jehož chodu nemusí prezident příliš zasahovat. Obává se však, že tento klid končí v souvislosti s migrační vlnou. Ta dle jeho soudu navíc názorově rozděluje českou společnost. „Na jedné straně stojí lidé, kteří se považují za ušlechtilé a otevírají náruč uprchlíkům. Na druhé straně lidé – mezi ně patřím i já –, kteří mají obavy minimálně z určité části ilegálních imigrantů,“ vidí prezident příkop v české společnosti. Podobným způsobem je dle něj národ rozdělen mezi fotbalové fanoušky Sparty a Slavie.

Ač se Zeman nechal slyšet, že se o obhajobě prezidentského mandátu rozhodne rok před vypršením toho stávajícího, už teď má jasno, co by ho motivovalo jít znova do voleb. „V každém případě by mě k nové kandidatuře motivovala nikoli kandidatura Tomáše Halíka, protože ten nikdy nemůže získat většinu, ale osobnosti, které bych si hluboce nevážil a která by přitom takovou šanci měla,“ poodkryl Zeman směr, jakým se ubírají jeho myšlenky.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…