Zeman před jmenováním vlády psal Babišovi: Doporučuji navrhnout místo Pocheho Hamáčka

17.07.2018 22:55

Co přesně předcházelo nejmenování kandidáta Miroslava Pocheho ministrem zahraničí a proč premiér Andrej Babiš nakonec poslal na Hrad dopis, kde jako alternativu na ministra zahraničí navrhl předsedu ČSSD Jana Hamáčka? Odpověď na tuto otázku částečně přinesl server iROZHLAS.cz, jenž má k dispozici dopis, v němž prezident Miloš Zeman upozorňuje premiéra na své výhrady vůči Pochemu a doporučuje mu, aby místo něj navrhl Hamáčka, uvedl server Echo24.cz.

Zeman před jmenováním vlády psal Babišovi: Doporučuji navrhnout místo Pocheho Hamáčka
Foto: Screen: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem, který se natáčel na Vysočině.
reklama

Prezident Miloš Zeman po seznámení se s návrhem ministrů Babišovy vlády adresoval dopis, kde jej upozornil, že k jednomu jménu má jisté výhrady: „Seznámil jsem se s návrhem ČSSD na pana Miroslava Pocheho jako ministra zahraničních věcí české vlády. Proti této nominaci mám výhrady založené jednak na minulých postojích pana Miroslava Pocheho k migrační krizi, jednak na obvinění místopředsedy Pirátů Jakuba Michálka, že pan Miroslav Poche je součástí korupčního prostředí na pražském magistrátu,“ vysvětlil prezident premiérovi.

„Z těchto důvodů vám doporučuji, abyste mi na funkci ministra zahraničních věcí navrhl předsedu ČSSD pana Jana Hamáčka,“ žádal jej poté v dopise Zeman.

Na základě informačního zákona získal dopis student Josef Vacek, jeho pravost potvrdil i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. „Samozřejmě že mohu potvrdit. Dopis byl předán osobně v Lánech na schůzce v neděli 24. června, o které jsme informovali,“ upřesnil Ovčáček.

Původní text ZDE.

Europoslanec Miroslav Poche byl na seznamu ministrů, které prezidentovi Miloši Zemanovi navrhl premiér Andrej Babiš. Prezident ale Pocheho odmítl jmenovat a využil nabídky vládní koalice, aby místo něj pověřil řízením diplomacie Hamáčka, který ve vládě zároveň zastává i post ministra vnitra. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

4:37 Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

Podle Multikulturního centra Praha do Rakouska imigranti nejčastěji přicházejí ze sousedního Německa…