Zeman při charitě: Dáváme morální facku těm, kdo mají nezaslouženě vysoké platy

11.04.2014 21:00 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Nadační fond Miloše Zemana uspořádal v pátek večer na Pražském hradě charitativní aukci, jejímž cílem bylo vybrat další peníze do fondu, který by měl, byť symbolicky, splácet státní dluh. Během aukce se vybralo přes 2 miliony korun. Prezident Zeman si během projevu rýpl do „nejchudšího z Čechů“, ministra financí Babiše, kterého nepřímo vyzval, aby do fondu také přispěl.

Zeman při charitě: Dáváme morální facku těm, kdo mají nezaslouženě vysoké platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Nakoupíme v listinné, nikoli elektronické, podobě státní dluhopisy, které ovšem státu nevrátíme, ale které znehodnotíme, rozřežeme a dáme je na Pražském hradě jenom jedné jediné osobě - nejchudšímu z Čechů - ministru financí. A při té příležitosti se těším na svůj projev, jehož leitmotivem bude: A pane ministře, kolik dáte vy?“ rýpl prezident republiky do Andreje Babiše, který je označován za druhého nejbohatšího Čecha.

Finanční dary do nadačního fondu podle slov prezidenta republiky zcela jistě posílají lidé, kteří v naší zemi poctivě vydělávají, poctivě platí daně a nedopouští se ani daňových ani úvěrových podvodů.

Morální facka

„U těchto lidí včetně mě se zrodila touha dát někomu facku. A protože hlava státu si nemůže dovolit fyzické napadení, nechť je to alespoň facka morální. My všichni, jak tu sedíme, dáváme morální facku těm, kdo pobírají nezaslouženě vysoké platy a přitom hodnota jejich práce pro společnost není bohužel pouze nulová, ale dokonce záporná. Já věřím, že průběh dnešního večera nám umožní, abychom tu facku dali s rozmachem,“ konstatoval prezident Miloš Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …