Zeman přinesl Drahošovi seznam svých sponzorů. Já to nechci, mával rukou profesor

25.01.2018 20:33

Debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše na České televizi začala za moderování Světlany Witowské. Prvním ostrým tématem byla debata o penězích na předvolební kampaň.

Zeman přinesl Drahošovi seznam svých sponzorů. Já to nechci, mával rukou profesor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Hudebním divadle Karlín

Oba muži pak vyjádřili i svá stanoviska k získávání sponzorů. „Sponzoři se mně nabízeli sami. Jakub Kleindienst v tomto případě nehrál žádnou roli. Odmítli jsme jednoho dárce,“ poznamenal Drahoš v narážce na svého kontroverzního spolupracovníka, za kterého se již předtím stavěl. Odmítl, že by se svým dárcům cítil zavázaný. „To není půjčka,“ míní Drahoš.

Financování své kampaně objasnil i Zeman, kdy se rozhodl předat Jiřímu Drahošovi seznam dárců spolku Přátel Miloše Zemana. „Tento seznam byl odevzdán úřadu pro dohled nad financováním kampaní. Občas jsem podezříván ze záhadného financování tohoto občanského sdružení,“ podotkl Zeman a chtěl desky předat Drahošovi. Ten však trval na tom, aby byly předány příslušnému úřadu.

Witowská jej pak vybídla, aby seznam přečetl. Zeman odmítl, že by někdo z dárců byl ze zahraničí a že by finance pocházely z trestné činnosti. „Paní Witowská, aby vás ty firmy nezažalovaly, že je spojujete s trestnou činností,“ vtipkoval. 

„Já o tyto desky nestojím, mám všechny dárce na transparentním účtu,“ zareagoval odmítavě Drahoš. Prezident pak ze seznamu přečetl několik zcela neznámých jmen a předal papír moderátorce.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…