Zeman se chlubí, ale na Národní třídě v roce 1989 nejspíš vůbec nebyl. Právník, který zásah vyšetřoval, má jasno

21.11.2014 13:33

Milan Hulík byl členem jedné z komisí, které se zabývaly brutálním zásahem komunistické policie na Národní třídě. Brutálnost demonstrace dokládá mimo jiné i skutečnost, že desítka demonstrantů utrpěla dokonce těžká zranění, jak komise zjistily z výpovědi svědků. Na serveru Neviditelný pes Lidových novin autor vyjádřil názor, že prezident Miloš Zeman na Národní třídě nebyl.

Zeman se chlubí, ale na Národní třídě v roce 1989 nejspíš vůbec nebyl. Právník, který zásah vyšetřoval, má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Po pádu komunistického režimu se brutálností zásahu komunistických státních složek zabývala nejedna komise. Byly vyslechnuty stovky svědků, a to především z řad již v té době známých osobností. A Miloš Zeman mezi vyslechnutými svědky nebyl, ačkoli byl již od svého slavného článku z léta 1989 známou osobností. Z toho následně autor vyvozuje, že na 99 % Zeman mezi účastníky tehdejší demonstrace nebyl. Má o tom ostatně svědčit i rozdílnost jeho vlastního popisu celé události od skutečného dění.

Zeman dělá to, co sám kritizuje

„Komise také vydaly výzvy, aby se svědci, zejména postižení z tohoto brutálního zásahu, komisi přihlásili, protože se jednalo také o dokumentování zranění a dalších poškození na zdraví těch demonstrantů, kteří by měli nárok na eventuální odškodnění. Několik set osob bylo totiž při demonstraci zraněno, asi 10 dokonce těžce. Krev na dlažbě a plno osobních věcí, o které demonstranti přišli při bití příslušníky Pohotovostního pluku, byly svědectvím brutality zákroku," píše Hulík.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pokud Zeman 17. listopadu 1989 na Národní třídě byl, tak zřejmě jen v přestrojení. Autor navíc klade otázku, proč se jako svědek nepřihlásil? A proč vlastně dělá totéž, co sám kritizuje? Autor tím naráží na Zemanovu vlastní myšlenku o lidech, kteří žili v protektorátu a nijak zvlášť proti Němcům nevystupovali, ale po válce se prohlašovali za odbojáře. Pravda, možná stáli na nějaké barikádě během slavného povstání. Zeman se dnes dopouští téhož, ačkoli mezi demonstranty nebyl, řadí se do oné skupiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

17:51 Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček varuje, že zbytečná panika investorů ohledně koronaviru po…