Zeman se dnes setká se členy rumunské královské rodiny

21.05.2014 6:09

Prezident Miloš Zeman se dnes v Bukurešti sejde se členy rumunské královské rodiny. Druhým dnem tak pokračuje v návštěvě balkánské země. V hlavním městě se podívá také do sídla Poslanecké sněmovny, setká se se zástupci českých firem působících na rumunském území a s českými krajany žijícími daleko od původní vlasti.

Zeman se dnes setká se členy rumunské královské rodiny
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na letišti v Bukurešti

Členům královské rodiny Zeman přivezl darem historické fotografie z četných návštěv vysokých rumunských představitelů v Praze, které v minulosti uskutečnili. Skončí tím oficiální část dvoudenního programu prezidentovy návštěvy Bukurešti. Ve čtvrtek a pátek bude Zeman ještě v sousedním Moldavsku.

Hlavním dnem Zemanova pobytu v Rumunsku bylo úterý. Se svým protějškem Traianem Baseskem se shodl v pohledu na situaci na Ukrajině a ruskou roli v ní. Basescu vyjádřil obavy před nárůstem ruských akcí, kterými by se Moskva mohla snažit odradit sousední Moldavsko od sbližování s Evropskou unií. 

Zeman v Bukurešti také zahájil podnikatelské fórum českých a rumunských byznysmenů a zúčastnil se otevření moderní kancelářské budovy Green Gate, kterou postavila česká společnost.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …