V souvislosti s restriktivními opatřeními, která vláda přijala a která nyní začala postupně uvolňovat, Zeman dříve řekl, že přednost musí mít ochránění lidských životů. Kritizoval například návrhy na rychlý návrat žáků do škol, vyjádřil také podporu tomu, aby české hranice zůstaly na rok uzavřené. Kabinet zákaz vycestování minulý týden zrušil, ministerstvo zahraničí ale cesty mimo republiku nadále nedoporučuje a upozorňuje na to, že řada zemí ani neumožňuje cizím občanům vstup do země.
Prezident a premiér se scházejí pravidelně každý měsíc, naposledy byl Babiš za Zemanem v Lánech 20. března. Tehdy ocenil Zemanovy kontakty v Číně, když podle ministerského předsedy pomohly dostat do Česka v době epidemie koronaviru ochranné zdravotnické pomůcky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
K uprchlíkům
Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?
Další články z rubriky
12:12 Vzkaz? Nejenom. Analytik vysvětlil, proč Rusové stříleli Orešnikem
Minulý týden vyvolal zvednutá obočí zásah střely Orešnik na Ukrajině. Tomu, co znamená, se věnuje an…
- 10:05 Ukrajinka, které vadí Okamura, plísnila dalšího Čecha a zle dopadla
- 10:32 „Zmocněnec“ Filip Turek obdržel podporu z nečekaných míst
- 9:36 Hádka mezi motoristou Gregorem a pirátkou neskončila zhasnutím kamer
- 20:35 „Pomáhat Ukrajině není povinnost.“ Po křiku Zvaryče povstaly osobnosti
- 12:57 „Doba proruských narativů skončila!“ Macinka srazil Rakušana do židle



