Zeman se sejde se šéfem Senátu. Dojde na výhružný dopis Kuberovi?

12.05.2020 22:40

Prezident Miloš Zeman se příští týden v úterý setká s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Hovořit budou i o výhružném dopise čínského velvyslanectví zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS) kvůli cestě na Tchaj-wan.

Zeman se sejde se šéfem Senátu. Dojde na výhružný dopis Kuberovi?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Prezident podle svých slov záležitost kolem dopisu čínského velvyslanectví považuje za „nafouknutou bublina hodnou bulvárních novinářů, ale nehodnou politiků“.

Vystrčil však označil dopis za výhrůžný. Nedávno se v České televizi svěřil, že ho okolnosti kolem dopisu z čínské ambasády ke zvažované cestě bývalého šéfa horní komory Parlamentu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan velmi znervózňují.

Od doby, co byl Vystrčil zvolen do funkce předsedy Senátu, se situace a věc kolem dopisu čínského velvyslanectví k plánované cestě někdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wanu příliš nevyjasnila. „Bohužel, dopis, který jsem napsal panu prezidentovi, dopadl tak, že mi na něj nakonec odpověděl pan kancléř Vratislav Mynář,“ pokrčil v pořadu Interview na ČT24 Vystrčil rameny nad vývojem situace

Jedním dechem pak dodal, že se ze strany Mynáře v podstatě nedá ani hovořit o nějaké odpovědi. „Poté, co jsem panu prezidentovi sdělil, že to pro mě nebyla odpověď, jsem už žádnou další reakci nedostal,“ upřesnil.

„Není mi hlavně jasné, jak je možné, že v takovém úřadu jako je Kancelář prezidenta České republiky může existovat dopis nebo dokument, který má podací číslo, je orazítkován přijímacím razítkem, a když se zeptám na jeho osud, jak se dostal z podatelny k předsedovi Senátu, tak mi není nikdo ochoten dát odpověď,“ zarážel se Vystrčil.

Vysvětlení okolností vzniku dokumentu i předání svému zesnulému předchůdci požadoval předseda Senátu od Zemana již od poloviny března. „Tady není co vysvětlovat,“ reagoval v pondělí prezident.

Kuberova manželka i dcera se nechaly slyšet, že kvůli avizované cestě na Tchaj-wan byl Kubera před svou smrtí pod silným tlakem čínské ambasády a Pražského hradu.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

6:30 Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

Jedním z hlavních témat voleb do Evropského parlamentu je v Česku Green Deal. Zejména z mimoparlamen…