Zeman se sejde se šéfem Senátu. Dojde na výhružný dopis Kuberovi?

12.05.2020 22:40 | Zprávy
autor: nab

Prezident Miloš Zeman se příští týden v úterý setká s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS). Hovořit budou i o výhružném dopise čínského velvyslanectví zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS) kvůli cestě na Tchaj-wan.

Zeman se sejde se šéfem Senátu. Dojde na výhružný dopis Kuberovi?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Prezident podle svých slov záležitost kolem dopisu čínského velvyslanectví považuje za „nafouknutou bublina hodnou bulvárních novinářů, ale nehodnou politiků“.

Vystrčil však označil dopis za výhrůžný. Nedávno se v České televizi svěřil, že ho okolnosti kolem dopisu z čínské ambasády ke zvažované cestě bývalého šéfa horní komory Parlamentu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan velmi znervózňují.

Od doby, co byl Vystrčil zvolen do funkce předsedy Senátu, se situace a věc kolem dopisu čínského velvyslanectví k plánované cestě někdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wanu příliš nevyjasnila. „Bohužel, dopis, který jsem napsal panu prezidentovi, dopadl tak, že mi na něj nakonec odpověděl pan kancléř Vratislav Mynář,“ pokrčil v pořadu Interview na ČT24 Vystrčil rameny nad vývojem situace

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda spí, vadí Skopečkovi. Pohonné hmoty ještě zdraží a ekonomiku čeká šok

16:25 Vláda spí, vadí Skopečkovi. Pohonné hmoty ještě zdraží a ekonomiku čeká šok

Ceny benzinu a nafty na čerpacích stanicích rostou, vláda podle opozice zaspala. Místopředseda Posla…