Zeman se sešel s Dukou. Projednávali vydávání majetku

18.06.2015 17:04 | Zprávy
autor: čtk, mp

Prezident Miloš Zeman se dnes sešel s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Konzultovali spolu připravovanou dohodu o majetkoprávním vyrovnání týkajícím se církevních budov na Pražském hradě. ČTK o obsahu schůzky informoval mluvčí pražského arcibiskupství Aleš Pištora.

Zeman se sešel s Dukou. Projednávali vydávání majetku
Foto: Petr Kupka
Popisek: Další zastávkou prezidenta Zemana bylo město Jeseník

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček jen uvedl, že se schůzka na Hradě konala na přání kardinála Duky. "Jednalo se o konzultaci k připravovanému dokumentu, který by měl s respektem k dřívějším dohodám zakončit již delší dobu trvající jednání o majetkoprávním vyrovnání týkajícím se církevních budov na Pražském hradě," řekl Pištora.

Jde o Staré proboštství, Mladotův dům a budovu Nového proboštství

V rámci majetkového vyrovnání státu s církvemi požádalo několik církevních subjektů o navrácení nemovitostí v areálu Hradu. Je jich celkem deset, o sedm z nich požádala Metropolitní kapitula u sv. Víta, která požaduje šest domů ve Vikářské ulici a jeden dům u Zlaté uličky. Kolegiátní kapitula Všech svatých požaduje Kostel Všech svatých, Náboženská matice baziliku a klášter sv. Jiří, o movité věci z kláštera a baziliky žádá farnost u katedrály sv. Víta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tím bojem za svobodu slova?

Co uděláte, aby se lidé znovu nebáli říci svůj názor, což se bohužel za Fialovi vlády dělo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

20:44 „Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

Poslanecká sněmovna v pátek podpořila v prvním čtení novelu stavebního zákona, která má zrychlit a z…