Zeman se setká s hejtmany. Probere s nimi spolupráci s vládou

28. 4. 2014 18:28

Prezident Miloš Zeman se ve středu setká s hejtmany. Chce s nimi mluvit o tom, jak se krajům spolupracuje se současnou koaliční vládou ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Novinářům to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman se s hejtmany sešel už loni v březnu, krátce po svém nástupu do funkce. Kraje tehdy chválil a řekl, že fungují lépe než tehdejší pravicová vláda Petra Nečase (ODS).

Zeman se setká s hejtmany. Probere s nimi spolupráci s vládou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Pan prezident chce probrat výsledky jednání asociace krajů - je před volbou nového předsedy - a zhodnotit spolupráci hejtmanů s novou vládou," řekl Ovčáček. Podle něj se z pracovního oběda zatím omluvili dva hejtmani.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Předseda Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) dnes v Olomouci novinářům řekl, že na plánované schůzce se prezident bude zřejmě zajímat o aktuální problémy jednotlivých krajů. „Předpokládáme, že dojde také na vyhodnocení prezidentských návštěv, protože pomalu končí první kolečko návštěv hlavy státu v krajích a po letošních prázdninách se prezident velmi pravděpodobně vydá na druhé kolo návštěv regionů," uvedl Hašek. Diskuse s prezidentem by se podle něj měla týkat také priorit krajů směrem k vládě a čerpání evropských fondů.

Ještě před schůzkou s prezidentem Rada Asociace krajů ČR ve středu dopoledne zvolí nového předsedu a místopředsedy. Jediným kandidátem na předsedu asociace je zatím Hašek.

Zeman se jednání nové vlády zatím nezúčastnil

Krajskými lídry jsou převážně členové ČSSD, jejímž byl Zeman dlouholetým předsedou. K některým z nich má Zeman blízko. Loni po zveřejnění výsledků sněmovních voleb přijal na zámku v Lánech šéfa asociace krajů a bývalého místopředsedu ČSSD Haška. Schůzky se zúčastnili i Haškovi kolegové z Jihočeského a Plzeňského kraje Jiří Zimola a Milan Chovanec. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka o schůzce, která vedla k rozkolu v sociální demokracii, nevěděl.

Zeman dal po svém nástupu do funkce přednost setkání s hejtmany před návštěvou vlády. Na jednání současné vlády, od jejíhož jmenování brzy uplyne 100 dní, prezident zatím nezavítal. Stát by se tak mohlo v květnu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…