Zeman se v Lánech setká s hejtmany a Šlechtovou

10.08.2017 7:23

Prezident Miloš Zeman se dnes večer setká na zámku v Lánech s krajskými hejtmany. Na pozvání Zemana se schůzky zúčastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Předsedkyně Asociace krajů ČR a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) již dříve uvedla, že tématem schůzky bude mimo jiné navýšení platů poskytovatelů sociálních služeb.

Zeman se v Lánech setká s hejtmany a Šlechtovou
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

Hejtmani chtějí s prezidentem mluvit také o zvýšení mezd zdravotních sester lůžkových oddělení ve směnném provozu nebo řidičů autobusů. Ovčáček očekává, že během setkání dojde i na další aktuální témata.

„Diskuse mezi hlavou státu a představiteli krajů bude trvat několik hodin. Oficiálně začne v 19:00 projevem prezidenta. Po něm dostane slovo Vildumetzová a následovat bude neformální debata,“ řekl ČTK Ovčáček. Program na Lánském zámku skončí v 21:00 slavnostním rozsvícením lamp, které prezidentovi věnovali hejtmani.

Zeman se s novým vedením Asociace krajů setkal v polovině února na Pražském hradě. Debatovali tehdy o financování oprav silnic druhých třetích tříd, památkové péči, hospicích, problémech OKD či o zákonu o národních parcích. Na tomto setkání Zeman hejtmany pozval, aby za ním v létě přijeli do Lán.

Prezident se s hejtmany setkává i při svých cestách do krajů. Při jeho květnové návštěvě Libereckého kraje se řešilo financování těchto cest. Tamní hejtman Martin Půta (STAN) chce prosadit, aby se v budoucnu na financování návštěv podílela prezidentova kancelář. Zeman to odmítl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…