Zeman se zbláznil, zaznělo po ohlášení milosti pro Kajínka

11.05.2017 18:03

Server ParlamentníListy.cz přinesl jako první informaci, že je prezident Miloš Zeman připraven omilostnit snad nejznámějšího českého vězně – vraha Jiřího Kajínka. Po sociálních sítích už koluje otázka, zda náhodou Zeman nehodlá využít Kajínka proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

Zeman se zbláznil, zaznělo po ohlášení milosti pro Kajínka
Foto: Archiv KPR
Popisek: Ivana Zemanová s Jiřím Kajínkem
reklama

Exkluzivně pro server ParlamentníListy.cz zazněla informace, že se Miloš Zeman chystá omilostnit snad nejznámějšího českého obyvatele věznic Jiřího Kajínka. Na závěrečné tiskové konferenci v Libereckém kraji Zeman prohlásil, že definitivní slovo padne po návratu z Číny.

Na sociálních sítích už se ale objevují reakce na Zemanův očekávaný krok. Kupříkladu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek konstatuje na sociální síti Twitter, že mu vůbec nevadí, když Zeman využívá svého ústavního práva a dá vrahovi milost, ale vadí mu, když ústavní nástroj využívá v předvolební prezidentské kampani. „Nevadí mi, že prezident omilostní Kajínka. Je to jeho právo. Mám ale za odpudivé, že si z toho dělá kampaň. Ten institut tím zcela devalvuje,“ zlobí se předseda TOP 09.

Novináři mnohdy používají i důraznější věty k popsání Zemanova kroku. Jan Kubita z Hospodářských novin se vyjádřil jak k Zemanovu záměru obrátit se v kauze Andreje Babiše na Ústavní soud ČR, tak k ohlášení milosti pro Kajínka. Velmi jasně. „Zeman se dá číst tak, že si netroufne Babiše neodvolat, ale aby se úplně nevzdal, obrátí se na ÚS. Kajínek se dá číst tak, že se zbláznil,“ shrnul novinář.

 

 

Josef Kopecký z MF Dnes má za to, že se Zeman snaží milostí odvést pozornost od svého počínání ve vládní krizi.

Petr Kamberský z Lidových novin připomněl, že při předposlední návštěvě Libereckého kraje dostal Zeman jako dar maketu samopalu a při současné návštěvě se objevuje jméno Kajínka. Nabízí se prý otázka, zda Zeman nechce třeba využít tohoto vraha ve sporu s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). „V kontextu starších výroků MZ i současné snahy zbavit se Sobotky dostává propuštění nájemného vraha zajímavé obrysy,“ napsal doslova Kamberský.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…