Zeman ťal ODS kvůli Klausovi ml. Jedovatě, nebudou rádi

14. 3. 2019 18:24

Prezident Miloš Zeman se vyjádřil ke stanovisku ODS, která vyzvala Václava Klause mladšího, aby odešel z poslaneckého klubu občanských demokratů. Vyjádření hlavy státu k této kauze padlo v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. ODS podle Zemana tento krok uškodí.

Zeman ťal ODS kvůli Klausovi ml. Jedovatě, nebudou rádi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman
reklama

Poslanecký klub ODS ve středu vyzval poslance a šéfa sněmovního školského výboru Václava Klause, aby vystoupil z řad klubu poslanců. Syn exprezidenta a zakladatele ODS prý dlouhodobě stranu poškozuje.

Poslanec Klaus výzvu komentoval slovy, že klub opouštět nehodlá a počká si na případné vyloučení. Poté by zvážil jiné oslovení voličů prostřednictvím jiného politického angažmá.

ParlamentníListy.cz se na celou věc zeptaly prezidenta Miloše Zemana během obsáhlého rozhovoru k příležitosti prvního výročí druhé prezidentské inaugurace.

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

4%
96%
hlasovalo: 21432 lidí

„Vycházím z toho, že každý politik má být z hlediska své prospěšnosti hodnocen podle toho, kolik preferenčních hlasů své straně získá. Z tohoto hlediska Václav Klaus mladší v Praze, pokud vím, získal ODS nejvíce preferenčních hlasů. Takže o poškozování se těžko dá mluvit,“ má jasno prezident.

Pokud by nakonec občanští demokraté Klause ze svého poslaneckého klubu vyloučili, straně to podle Miloše Zemana uškodí.

„Jestliže vyloučíte úspěšného politika, pak to stranu oslabí, ale jestliže vyloučíte neúspěšného politika, pak to straně pomůže. Václav Klaus nepochybně není neúspěšný politik,“ sdělil prezident pro ParlamentníListy.cz.

Nejvýraznějších pochval se ODS za krok mající vést k vypuzení Václava Klause paradoxně dostalo spíše od levicově liberálních komentátorů či lidí, jejichž náklonnost podle jejich veřejných vyjádření patří jiným subjektům. Souhlasně se k tomuto kroku vyjádřil třeba aktivista a politolog Michael Romancov.

„ODS se až dosud pod vedením Petra Fialy chovala vcelku racionálně. Neztotožňovala se s hysterií, kterou vyjadřovala po celou dobu své pětiprocentní parlamentní praxe TOP 09, a nemyslím si, že by ODS příliš pomohlo, kdyby ji chválili lidé typu pana Romancova,“ doplnil k tématu prezident republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My v ČT nelžeme! sekl Jakub Železný. Vzal papír a začal vymáhat politiku

11:20 My v ČT nelžeme! sekl Jakub Železný. Vzal papír a začal vymáhat politiku

Moderátor Jakub Železný v úterních Událostech, komentářích na ČT jen těžko vydýchával slova ministra…