Zeman to prý myslel jinak, když řekl, že za prezidenta by volil Pavla Rychetského. Víme jak

01.09.2015 11:12

Miloš Zeman dnes prozradil, že jako příští hlavu státu by si přál šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského. Ten byl dříve ministrem spravedlnosti v někdejší Zemanově vládě.

Zeman to prý myslel jinak, když řekl, že za prezidenta by volil Pavla Rychetského. Víme jak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman navštívil při příležitosti zahájení nového školního roku Základní školu Curieových
reklama

„Hovořil jsem s ním o tom dvakrát, on to dvakrát odmítl a nespecifikoval jsem žádný konkrétní rok,“ odpověděl Zeman na dotaz serveru iDNES.cz, zda o této možnosti s Rychetským mluvil a zda, když ho jako svého vhodného nástupce zmínil, myslel již rok 2018, kdy proběhne příští volba hlavy státu.

Celý text zprávy je ZDE

Zeman svůj nápad s Rychetským představil na dotaz jednoho z žáků Základní školy Curieových v Praze 1, kam přišel zahájit letošní školní rok.

A výslovně pak řekl, že by si na Hradě přál Rychetského, který nyní vede Ústavní soud. Když byl ještě aktivním politikem, sociální demokracie Rychetskému kandidaturu na Hrad opakovaně nabízela, ale on to vždycky odmítl.

Rychetský se narodil v roce 1943, v roce 2018, kdy bude příští volba hlavy státu, mu tedy bude 75 let. Je tak ještě o rok starší než současný prezident Zeman.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček pak celou informaci později pro ParlamentníListy.cz upřesnil, když uvedl: „Pan prezident později při setkání s novináři dodal, že neměl na mysli konkrétní rok a poukázal, že už P. Rychetskému tuto myšlenku v minulosti sdělil, ale nebyl vyslyšen.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníků je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

17:38 Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníků je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

Dělá spolek Milion chvilek pro demokracii chybu, když vyráží do ulic kvůli Stanislavu Křečkovi? Publ…