Návštěva rumunské Poslanecké sněmovny, oběd s ministrem energetiky, setkání s primátorem Bukurešti či setkání s krajany a návštěva rumunské královské rodiny. To je pouze několik bodů z náročného programu druhého dne státní návštěvy prezidenta republiky v Rumunsku.
Během slavnostního ceremoniálu na bukurešťské radnici obdržel Miloš Zeman klíč od města Bukurešti. Následně předal několik darů korunní princezně Margaritě. Rumunská královská rodina od roku 1947 sice už nevládne, její členové se však v zemi těší výrazné úctě. Český prezident jim věnoval několik artefaktů a vzpomínkových předmětů na návštěvu rumunského krále Carola II. v Československé republice v roce 1936. Princezna Margarita při předání darů neskrývala nadšení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka