Zeman vítá dohodu z Minsku: Doufám ale, že neskončí jako ty předchozí...

12.02.2015 13:41

Prezident Miloš Zeman vítá uzavřenou dohodu o příměří z běloruského Minsku, na které se dohodli zástupci Francie, Německa, Ukrajiny a Ruska. Řekl to během své zahraniční návštěvy ve Spojených arabských emirátech.

Zeman vítá dohodu z Minsku: Doufám ale, že neskončí jako ty předchozí...
Foto: Hana Brožková (KPR)
Popisek: Prezident Miloše Zeman s šejchem Mohamed bin Zayed Al Nahyanem, korunním princem Abu Dhabí

"Pan prezident vítá uzavřenou dohodu z Minsku. Doufá, že neskončí jako předchozí dohody a tentokrát skutečně dojde k zastavení bojů, které ohrožují životy civilních obyvatel," informal mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman se tak vyjádřil k uzavřené dohodě o příměří na východě Ukrajiny, kterou dnes po šestnáctihodinovém jednání v Minsku uzavřeli nejvyšší představitelé Ruska (Vladimir Putin), Ukrajiny (Petro Porošenko), Německa (Angela Merkelová) a Francie (Francois Hollande). Boje mezi vládními silami a proruskými separatisty mají utichnout v noci na neděli 15. února. Následovat má stažení těžkých zbraní z nárazníkové zóny mezi oběma stranami a výměna zajatců. Mezitím ale obě strany hlásí další padlé vojáky a zabité civilisty. Konflikt si od dubna vyžádal již více než 5300 mrtvých. Předchozí dohody z Minska zůstaly převážně jen na papíře.

Zeman dnes také v rámci podnikatelského semináře v Abú Dhabí zmínil důležitost energetické bezpečnosti, kterou zajišťuje jaderná energetika a zdůraznil nutnost oboustranných investic.

Hlava státu se první den své návštěvy v Abú Dhabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů, sešla také s korunním princem, šejchem Mohamedem bin Zayed Al Nahyanemem. Probírali spolu téma boje proti terorismu a česká hlava státu velmi ocenila, že se Spojené arabské emiráty zapojily do boje proti Islámskému státu. Zeman také otevřel novou budovu českého zastupitelského úřadu a korunního prince pozval rovněž na návštěvu České republiky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

10:36 Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

Prezident republiky Miloš Zeman promluvil v Poslanecké sněmovně. Jak se již stalo tradicí, přišel ta…