Zeman z Paříže: Za rezort pro Jourovou je odpovědný hlavně Sobotka, lobboval neefektivně

10.09.2014 16:47 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se před ukončením své návštěvy Francie vyjádřil ke schválení služebního zákona i portfoliu, které by v Evropské komisi měla mít v gesci současná česká ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

Zeman z Paříže: Za rezort pro Jourovou je odpovědný hlavně Sobotka, lobboval neefektivně
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Paříži

„Nebyla-li splněna moje podmínka, je logické veto, protože se domnívám, že rozšiřování počtu politických náměstků jde proti depolitizaci státní správy, a dokonce i proti úsporám ve státní správě,“ řekl ke služebnímu zákonu prezident Zeman. Komentář k aktuálnímu českému politickému vývoji prezident republiky vyslovil těsně před ukončením své návštěvy Francie.

Zeman se v otázce zisku rezortu v EK shoduje s Babišem

Stejně tak okomentoval i zisk rezortu spravedlnosti, otázky spotřebitelů a rovnosti pohlaví pro českou eurokomisařku Věru Jourovou. Miloš Zeman souhlasí s názorem Andreje Babiše, který to považuje za neúspěch.

„Jak víte, premiéři všech členských zemí Evropské unie lobbují za své kandidáty na evropské komisaře, a to je nezastupitelná funkce, to za ně opravdu nemůže dělat nikdo jiný,“ soudí prezident.

„Já se domnívám, že je to opravdu zklamání a neúspěch, protože já bych paní Jourové nejvíce přál to, co dělala tady, tedy regionální rozvoj, a vím, že původní kandidát na tuto funkci, rakouský eurokomisař, se o to již neucházel. Takže při troše efektivního lobbování byla šance, že by paní Jourová toto portfolio dostala,“ sdělil Zeman českým novinářům v Paříži.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Francie , Zeman , Jourová , služební zákon

autor: Radim Panenka

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…