Zeman zneužívá demokracie, aby nás vyrval ze Západu. Je to velmi nechutné, zuří u Pavla Šafra

06.10.2016 17:51

Prezident Miloš Zeman nechutným způsobem zneužívá demokratické nástroje, které mu dává do rukou tato země, a s jejich pomocí šíří ruskou propagandu. Ukázal to znovu na ruském fóru Dialog civilizací na ostrově Rhodos. Tato slova píše o Miloši Zemanovi server Svobodné fórum Pavla Šafra.

Zeman zneužívá demokracie, aby nás vyrval ze Západu. Je to velmi nechutné, zuří u Pavla Šafra
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman

O válce na Ukrajině prezident Miloš Zeman celé měsíce mluví jako o občanské válce a staví se negativně ke zprávám o spoluúčasti Ruské federace v tomto konfliktu. Možná i proto dostal možnost vystoupit letos na ruské akci jako hlavní řečník. Server však s odkazem na informace analytiků Wilfried Martens Centre (WMC) dodává, že na tomto fóru jsou prezentovány celosvětové úspěchy ruské propagandy, před kterou bychom se měli mít na pozoru.

U našeho pana prezidenta se prý zdá, že napomáhá konečnému vítězství Kremlu. Cílem ruské propagandy je především oslabení důvěry v naše vlastní demokratické instituce a v našem zakotvení v západních strukturách. O totéž se Rusové nesnaží jen u nás.  

Kompletní text naleznete zde.

„Zemanovo volání po referendu o vystoupení z Evropské unie a Severoatlantické aliance je velmi nechutné a populistické zneužití demokratického aparátu naší země a má za účel jediné: Aby se podařilo dosáhnout cílů ruské propagandy na našem území a abychom byli vyrváni z těchto dvou institucí, které nás udržují v rámci západních struktur. Je to vlastně taková třešnička na dortu jeho úsilí a test české společnosti, co všechno si k ní může prezident dovolit,“ píše server.

Dalším cílem ruské propagandy je vykreslit Spojené státy v těch nejhorších možných barvách, aby se od nich především evropští spojenci odklonili a spolupracovali raději s Moskvou. Za tímto účelem neváhají využít i různých proruských skupin v Evropě, které financují, nebo politiků, kteří se otevřeně stavějí proti EU. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml.: Oni nenávidí národy. „Strpění“ cizince? Jásají, když přijde milion migrantů, cpou se vám do života

15:51 Klaus ml.: Oni nenávidí národy. „Strpění“ cizince? Jásají, když přijde milion migrantů, cpou se vám do života

V pátek 18. září se v Teplicích konalo setkání podporovatelů Trikolóry Ústeckého kraje za účasti pře…